Wyciekł Windows 8 Milestone 3, są nowe informacje

Wyciekł Windows 8 Milestone 3, są nowe informacje

20.06.2011 12:59

Microsoft stara się podgrzewać zainteresowanie wokół nowego systemu operacyjnego. Ostatnio przyciągnął uwagę mediów informacjami o nowym interfejsie Windows 8, teraz zaś do Internetu wyciekł kolejny build - Windows 8 Milestone 3 oznaczony numerem 7989.

Kopia systemu, która przedostała się do Internetu, nie zawiera wielu poważnych zmian. Jest to najprawdopodobniej przykładowe wydanie Windows 8 z kwietnia tego roku i nie zawiera ostatnich zmian wprowadzonych przez programistów Microsoftu. Możemy natomiast zapoznać się z nową tapetą, a także niewielkimi zmianami w ekranie powitalnym. W Milestone 3 znalazła się również odświeżona wirtualna klawiatura z nowymi funkcjami. To chociażby możliwość podzielenia klawiszy na dwie części - wcześniej taka opcja pojawiła się w Windows Phone 7. Ułatwiono również wstawianie emotikonów.

Jak można wnioskować na podstawie Milestone 3, Windows 8 będzie wyposażony w trzecią wersję Powershella z obsługą AppX. To nowy model paczek programów, który zostanie najprawdopodobniej wykorzystany do łatwiejszej dystrybucji aplikacji. Całkiem możliwe, że Microsoft pracuje nad własnym e-sklepem na wzór Mac App Store czy Centrum oprogramowania Ubuntu, za pomocą którego użytkownicy Windows 8 mieliby ułatwiony dostęp do gier i programów. Więcej szczegółów na temat nowego systemu Microsoft poznamy zapewne we wrześniu tego roku, kiedy odbędzie się spotkanie dla deweloperów BUILD.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)