Wyciekły dane osób na kwarantannie. Lista zawiera ponad 300 adresów

Wyciekły dane osób na kwarantannie. Lista zawiera ponad 300 adresów

/Fot. Shutterstock
/Fot. Shutterstock
Arkadiusz Stando
19.04.2020 18:21, aktualizacja: 21.04.2020 10:40

Po sieci krąży plik zawierający listę adresów ponad 300 osób z powiatu gnieźnieńskiego poddanych kwarantannie. Sanepid w Gnieźnie został poinformowany o tej sytuacji przez zgłoszenie telefoniczne. Sprawą zajmuje się prokuratura.

O wycieku, czy też kradzieży danych, poinformował lokalny portal gniezno.naszemiasto.pl. Według podawanych przez serwis informacji, plik zawierający adresy osób będących na kwarantannie, krąży po sieci od soboty 18 kwietnia. Informację o zdarzeniu przekazała sanepidowi jedna z osób zamieszkujących powiat gnieźnieński.

Dyrektor gnieźnieńskiego sanepidu zweryfikował listę i niestety informacja okazała się być prawdziwa. Jednocześnie zapewniła, że nie są to dane, które mogłyby pochodzić z Inspekcji Sanitarnej w Gnieźnie. Wypłynąć mogły jedynie z innych organów uprawnionych do ich posiadania. Dyrektor zgłosiła sprawę prokuraturze.

Na opublikowanej liście widnieje 300 adresów osób objętych kwarantanną i mieszkających na terenie Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Nie znajdują się na niej imiona i nazwiska tych ludzi. "Na dzień dzisiejszy nie wiemy kto te dane wykradł i porozsyłał. Ustalamy kto jest za to odpowiedzialny" - mówi asp. sztab Anna Osińska, rzecznik gnieźnieńskiej policji, dla portalu gniezno.naszemiasto.pl.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)