Wyciekły informacje o becie systemu webOS 3.0

13.04.2011 17:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Sieci wyciekły informacje na temat bety systemu webOS rozwijanego przez firmę HP. Wydanie to ma być przeznaczone dla tabletów TouchPad.

Początkowo webOS miał być razem ze smartfonem Palm Pre „zabójcą iPhone’a”. Plany te nie zostały urzeczywistnione, zaś Palm został przejęty przez firmę HP, która obecnie zajmuje się rozwojem systemu. Ostatnio na temat webOS zrobiło się cicho, chociaż HP zapowiedział rychłe wprowadzenie pierwszego tabletu (TouchPad) ze swoim systemem. Pod koniec marca firma wydała pakiet webOS 3.0 SDK dla deweloperów. Dzięki temu, za pośrednictwem emulatora systemu, możliwy był przeciek prezentujący nowości w webOS 3.0.

Jak można obejrzeć na niemal 20-minutowym klipie wideo, wśród nowości wprowadzono odświeżoną przeglądarkę internetową z paskiem bocznym (historia, zakładki, pobrane pliki). Klient poczty jest zbliżony do konkurencyjnego rozwiązania w iPadzie, posiada jednak więcej możliwości. Bardzo dobrze prezentują się też mapy z możliwością powiększania czy oglądania detali w 3D. Poza tym odświeżono wirtualną klawiaturę, powiadomienia, a także kalendarz i kontakty. W webOS 3.0 pojawiła się też nowa aplikacja do odtwarzania muzyki.

Jak donosi serwis Precentral, z emulatora systemu firmy HP można korzystać zarówno za pomocą myszki jak i ekranu dotykowego w komputerze. Narzędzie jest dostępne w wersji rozwojowej, toteż nie można na jego podstawie wnioskować, jak będzie działać webOS 3.0. Natomiast stanowi dobre źródło informacji na temat nowości wprowadzanych przez firmę HP do jej systemu. Pierwszy tablet z webOS 3.0 (TouchPad) będzie wprowadzony latem tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)