Wydano aktualizację QuarkXPress do wersji 8.5

Wydano aktualizację QuarkXPress do wersji 8.5

16.11.2010 17:05

Ukazała się wersja 8.5 legendarnego programu DTP o bardzo szerokim zastosowaniu. Aktualizacja jest darmowa dla użytkowników wcześniejszych wersji QuarkXPress 8.

W najnowszej wersji programu wprowadzono obsługę dokumentów z rozszerzeniem DOCX, pojawiły się nowe biblioteki kolorów (Pantone Plus), jak również możliwość automatycznej aktualizacji. Jak podaje producent, wyeliminowano także szereg błędów. Ponadto poprawiono obsługę Mac OS X Snow Leopard, eksport plików do formatu PDF, a także integrację Quark Publishing System z Job Jacket. Wersja 8 programu QuarkXPress została wprowadzona w maju dwa lata temu.

QuarkXPress to narzędzie, które umożliwia projektowanie wszelkiego rodzaju materiałów drukowanych: broszur, folderów, katalogów, gazet, książek, opakowań produktów itp. Od wersji 6.5 program został wzbogacony przede wszystkim o rozszerzenie QuarkVista - umożliwiające edycję grafiki z możliwością użycia tzw. „nieniszczących filtrów”. Od wersji 6.5 zaimplementowano także możliwość importu plików PSD z Adobe Photoshop i grupowanie tabel z innymi obiektami (inne tabele, ramki graficzne i tekstowe). QuarkXPress umożliwia import i eksport plików PDF, bezpośredni wydruk w trybie RGB, dokładniejsze rozmieszczenie linii pomocniczych, możliwość definiowania asymetrycznego spadu i wiele innych.

QuarkXPress w 60-dniowej wersji trial dostępny jest dla systemów Windows i Mac OS X. Program można pobrać z naszego vortalu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)