Wydano drugą betę LibreOffice 3.3.0

Wydano drugą betę LibreOffice 3.3.0

13.10.2010 13:58, aktualizacja: 13.10.2010 14:22

Ukazała się kolejna, druga wersja beta pakietu biurowego LibreOffice 3.3.0. To projekt rozwijany przez społeczność dotąd współtworzącą OpenOffice.

W najnowszej wersji pakietu wprowadzono szereg poprawek, usunięto też wiele wcześniej wykrytych błędów. Dodano nowe ikony, zaś część z obecnych została zmodyfikowana. Ponadto poprawione zostało importowanie dokumentów z Excela, autokorekta w Calcu, usunięto także błąd występujący podczas eksportowania spisu treści do plików w formacie DOC. Zmiany objęły Impress, program do tworzenia prezentacji, jak również filtry czy obsługę rozszerzeń dla pakietu. Z pełną listą zmian można zapoznać się na stronach projektu.

LibreOffice powstał jako alternatywny pakiet na bazie OpenOffice, do którego prawa posiada firma Oracle. Rozwijany jest przez organizację The Document Foundation stworzoną przez członków społeczności OpenOffice. Projekt jest wspierany przez takie firmy i organizacje jak Canonical, Fundacja Wolnego Oprogramowania, Google, Novell czy Red Hat. W przyszłych wydaniach Ubuntu to właśnie LibreOffice najprawdopodobniej będzie domyślnym pakietem biurowym.

LibreOffice 3.3.0 beta 2 można pobrać ze stron The Document Foundation. Pakiet dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Wersja beta może zawierać błędy i działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)