Wydano EDIUS 6, profesjonalny edytor wideo

Wydano EDIUS 6, profesjonalny edytor wideo

28.10.2010 15:57

Firma Thomson Canopus wydała 6 wersję profesjonalnego, nieliniowego edytora wideo EDIUS.

W najnowszej wersji programu pojawiło się wiele zmian jak choćby obsługa nowych formatów, odświeżone okno projektu czy rozszerzone funkcje podglądu. Rozbudowano też możliwości eksportu plików, jak chociażby AVCHD na karty SD i wprowadzono obsługę obrazu z kilku kamer. Poszczególne ujęcia można odtwarzać na oddzielnych monitorach w ramach jednego projektu. Pojawiły się także nowe funkcje związane z wypalaniem płyt DVD/BD, poza tym rozszerzono informacje dostępne z poziomu paska stanu. Pełna lista zmian wraz z krótkimi filmikami wideo wprowadzającymi w nowe funkcje dostępna jest na stronach producenta.

EDIUS jest profesjonalnym nieliniowym edytorem wideo. Początkowo był rozwijany przez firmę Canopus Corporation, później aplikację zakupił Thomas Grass Valley. Program może przydać się amatorom - dzięki takim narzędziom jak EDIUS Neo - w szkole czy do zabawy w domu. Z drugiej strony EDIUS umożliwia również pracę bardziej zaawansowanym użytkownikom. Program dostosowany jest do potrzeb mediów internetowych, dzięki czemu można szybko umieszczać w Sieci stworzone filmy.

Najnowszą, testową wersję EDIUS 6 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)