Wydano edytor wideo Kdenlive 0.7.8

15.09.2010 14:37, aktual.: 17.09.2010 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się wersja 0.7.8 linuksowego programu Kdenlive do edycji filmów wideo. Producent wprowadził kilka istotnych poprawek i nowych funkcji.

W najnowszej wersji nieliniowego edytora wideo dla Linuksa znajdziemy w sumie 28 zmian, a także prawie 100 usuniętych błędów. Przede wszystkim poprawiono narzędzia przeznaczone do korekcji kolorów, pojawiła się też funkcja umożliwiająca bezpośrednie zastosowanie w klipie niektórych przejść i efektów. Inne zmiany to tworzenie animowanych pokazów slajdów, jak również efekty, które można zastosować w stosunku do całej ścieżki. Z usuniętych błędów warto wymienić problemy z wyciemnieniem, ścieżką czasu, edycją natężenia dźwięku czy kasowaniem klipów. Pełna lista zmian zamieszczona została na stronach Kdenlive.

Kdenlive to otwarty, nieliniowy edytor wideo dla środowiska graficznego KDE. Program pozwala w niezwykle łatwy sposób tworzyć proste materiały wideo, w skład których wchodzą nasze filmiki wzbogacone o proste efekty itp. Oferuje wsparcie dla wielu aparatów i kamer cyfrowych, w tym także m.in. formatów: AVI, MPEG2/4, H264 i wielu innych. Kdenlive potrafi pracować z niemalże nieograniczonymi ilościami ścieżek audio i wideo, zorganizowanymi w warstwy, umożliwiając przy tym nakładanie na nie wielu efektów i przejść. Dodatkową zaletą aplikacji jest cała gama narzędzi, układów okien i skrótów klawiszowych. Efekt pracy może zostać wyeksportowany do formatów DV (PAL i NTSC), MPEG2 (PAL, NTSC, HDV), AVCHD (HDV) i wysokiej jakości H264.

Kdenlive 0.7.8 można pobrać z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także