Wydano edytor wideo Kdenlive 0.7.8

Wydano edytor wideo Kdenlive 0.7.8

15.09.2010 14:37, aktualizacja: 17.09.2010 18:10

Ukazała się wersja 0.7.8 linuksowego programu Kdenlive do edycji filmów wideo. Producent wprowadził kilka istotnych poprawek i nowych funkcji.

W najnowszej wersji nieliniowego edytora wideo dla Linuksa znajdziemy w sumie 28 zmian, a także prawie 100 usuniętych błędów. Przede wszystkim poprawiono narzędzia przeznaczone do korekcji kolorów, pojawiła się też funkcja umożliwiająca bezpośrednie zastosowanie w klipie niektórych przejść i efektów. Inne zmiany to tworzenie animowanych pokazów slajdów, jak również efekty, które można zastosować w stosunku do całej ścieżki. Z usuniętych błędów warto wymienić problemy z wyciemnieniem, ścieżką czasu, edycją natężenia dźwięku czy kasowaniem klipów. Pełna lista zmian zamieszczona została na stronach Kdenlive.

Kdenlive to otwarty, nieliniowy edytor wideo dla środowiska graficznego KDE. Program pozwala w niezwykle łatwy sposób tworzyć proste materiały wideo, w skład których wchodzą nasze filmiki wzbogacone o proste efekty itp. Oferuje wsparcie dla wielu aparatów i kamer cyfrowych, w tym także m.in. formatów: AVI, MPEG2/4, H264 i wielu innych. Kdenlive potrafi pracować z niemalże nieograniczonymi ilościami ścieżek audio i wideo, zorganizowanymi w warstwy, umożliwiając przy tym nakładanie na nie wielu efektów i przejść. Dodatkową zaletą aplikacji jest cała gama narzędzi, układów okien i skrótów klawiszowych. Efekt pracy może zostać wyeksportowany do formatów DV (PAL i NTSC), MPEG2 (PAL, NTSC, HDV), AVCHD (HDV) i wysokiej jakości H264.

Kdenlive 0.7.8 można pobrać z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)