Wydano interpreter języków PS i PDF - Ghostscript 9.00

Wydano interpreter języków PS i PDF - Ghostscript 9.00

20.09.2010 12:37, aktualizacja: 20.09.2010 22:05

Pojawiły się najnowsze wersje programu GPL Ghostscript 9.00 dla systemu Windows.GPL Ghostscript to interpreter języka opisu strony PostScript oraz plików w formacie Portable Document Format. Pozwala on na odczyt plików zapisanych w języku PostScript, a następnie ich konwersję do wielu formatów rastrowanych oraz Portable Document Format (PDF) lub wydruk na drukarkach nie obsługujących PostScriptu.

W najnowszej wersji programu nastąpiło przeniesienie do opartego na profilu ICC zarządzania barwą. Dzięki wprowadzonym zmianom można w prosty sposób integrować z programem moduły do zarządzania kolorami firm trzecich. Ułatwiono też zarządzanie przestrzenią kolorów DeviceN. Domyślnym modułem CMM jest nadal dobrze znany littleCMS. Oprócz tego programiści poprawili działanie programu, zwłaszcza jeśli chodzi o renderowanie grafik, cieniowanie i dodawanie przeźroczystości. Poprawki dotyczą też czcionek, odczytywania dokumentów PDF czy obsługi plików typu JPX. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie producenta.

Najnowsze wydanie programu GPL Ghostscript można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)