Wydano Rhythmboksa 0.13.1

Wydano Rhythmboksa 0.13.1

07.09.2010 11:45

Pojawiła się najnowsza wersja popularnego programu do odtwarzania muzyki Rhythmbox 0.13.1 dla systemu Linux.

W najnowszej wersji odtwarzacza Rhythmbox wprowadzono znaczącą zmianę - poprawiono zarządzanie plikami na niezamontowanych dyskach. Dzięki temu odtwarzacz nie usunie z biblioteki utworów, które zapisane są na urządzeniu zewnętrznym, którego zapomnieliśmy podłączyć do komputera. Podobna funkcja dostępna jest dla muzyki, którą odsłuchujemy z lokalnych sieci. Inne mniejsze poprawki dotyczą między innymi wyszukiwania muzyki na podstawie podanych haseł. Usunięto też wiele błędów dotyczących synchronizacji utworów muzycznych, a także metadanych, obsługi domyślnych stacji radiowych czy zawieszania programu podczas uruchomienia.

Rhythmbox to odtwarzacz muzyczny inspirowany wyglądem i funkcjonalnością iTunes. Aplikacja umożliwia magazynowanie i odtwarzanie muzyki, odsłuchiwanie internetowych stacji radiowych i podcastów, zgrywanie płyt audio do formatów MP3, automatyczne pobieranie okładek itp. Rhythmbox pozwala również na wysyłanie informacji o odtwarzanych utworach do Last.fm jak również odtwarzanie utworów udostępnianych przez serwis. Dzięki inteligentnemu systemowi playlist użytkownicy mogą w szybki sposób zabrać na swoje urządzenia przenośne (MTP i iPod) muzykę o wskazanej tematyce. Kolejnym walorem programu jest możliwość nagrywania na płyty CD ulubionej muzyki umieszczonej w playlistach.

Najnowszą wersję Rhythmboksa dla Linuksa można pobrać z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)