Wydano testową wersję Compiz 0.9.0

Wydano testową wersję Compiz 0.9.0

05.07.2010 14:23, aktualizacja: 05.07.2010 14:34

Ukazało się nowe, testowe wydanie menedżera kompozycji Compiz 0.9.0 dla systemu Linux. Wprowadzono kilka nowości, a także szereg poprawek - między innymi nowy interfejs programowania.

Według zapowiedzi twórców, następne wydanie menadżera Compiz - 0.10 - ma ukazać się już w wersji stabilnej. W obecnej pojawił się wspomniany już interfejs programowania dla deweloperów przepisany w C++, a także kilka nowych rozwiązań. To między innymi funkcja zbliżona działaniem do Aero-Snap znanego z systemu Windows. Wprowadzono również obsługę automatycznego obracania tapet na biurku, a także możliwość zmieniania rozmiaru okien przez rozciąganie krawędzi. Ponadto programiści przepisali interfejs animacji, co ma ułatwić tworzenie nowych animacji. Pełna lista zmian dostępna jest w e-mailu rozesłanym przez dewelopera Sama Spilsbury'ego.

Jak informują twórcy, Compiz 0.9.0 dostępny jest w wersji testowej i nie jest jeszcze gotowy do powszechnego użytku. Oznacza to, że podczas korzystania z menadżera mogą wystąpić błędy. Paczki instalacyjne są dostępne na stronach producenta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)