Wydano Zend Studio 7.2

Wydano Zend Studio 7.2

29.04.2010 15:22

Pojawiła się najnowsza wersja programu Zend Studio 7.2. To wydajne i bogate środowisko IDE dla programistów PHP.

Zend Studio udostępnia zestaw narzędzi do edycji, analizy i optymalizacji kodu. Przyśpiesza także i upraszcza tworzenie oprogramowania. Produkt zapewnia między innymi integrację z Zend Platform, Zend Core, wbudowany dostęp do baz danych, zintegrowane debuggowanie, profilowanie i testowanie kodu źródłowego, obsługę pracy grupowej oraz integrację z systemami kontroli wersji, wsparcie dla Zend Framework, ułatwione tworzenie Web Services oraz możliwość zainstalowania dodatkowych narzędzi dostępnych w ramach projektu Eclipse. W poprzednich wersjach aplikacji pojawiło się m.in. filtrowanie informacji o zadaniach, a także lepsza obsługa serwera, dzięki której można łatwo przesyłać, pobierać i synchronizować dane za pośrednictwem takich protokołów jak FTP, SSH czy SFTP. Rozszerzono również integrację z rozszerzeniami archiwów Phar (PHP Archive) czy obsługę PHP 5.3.

W najnowszej wersji programu wprowadzono jedną nowość. To zintegrowana przeglądarka umożliwiająca otwieranie plików śledzenia (trace). Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik zaoszczędza czas potrzebny na debugowanie zaistniałych błędów. Z pełną listą zmian wprowadzonych w Zend Studio 7.2 można zapoznać się na stronie producenta.

Zend Studio 7.2 dostępny jest w cenie 399 dolarów za jeden rok wsparcia i aktualizacji. Darmowy trial programu można pobrać z naszego vortalu. Mogą z niego skorzystać użytkownicy systemu Windows, Mac OS X, a także Linux.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)