Wygodna metoda płacenia za paliwo: wystarczy użyć ekranu w samochodzie

Wygodna metoda płacenia za paliwo: wystarczy użyć ekranu w samochodzie

Wygodna metoda płacenia za paliwo: wystarczy użyć ekranu w samochodzie
22.04.2018 13:03, aktualizacja: 22.04.2018 22:52

W dobie mobilnych aplikacji, nowych wygodnych metod płatności, wciąż niewiele zmieniło się w płaceniu na stacjach paliw. Najczęściej po zatankowaniu musimy udać się do kasy i dokonać płatności. Małą rewolucję chce wprowadzić Chevrolet wraz z Shellem.

Serwis Finextra informuje o nowym rozwiązaniu, które obecnie jest testowane na wybranych stacjach na terenie Stanów Zjednoczonych. W planach jest jego wdrożenie w całym kraju. Możliwe, że jeśli system się sprawdzi, to zostanie rozszerzony również na Europę. Płatność odbywa się w samochodzie z poziomu systemu infotainment. W systemie należy wybrać usługę Shella i następnie właściwą stację. Wówczas generowany jest kod, który umożliwi skorzystanie z dystrybutora.

Płatność jest automatycznie naliczana i pobierana z karty, która została dodana do usługi. Nie jest potrzebny smartfon, mobilna aplikacja czy wyciągnięcie karty płatniczej z portfela. Wystarczy kilka kliknięć w systemie multimedialnym.

źródło: chevrolet.com
źródło: chevrolet.com

Usługa jest realizowana z wykorzystaniem platformy Marketplace, która pojawiła się w Chevroletach produkowanych od 2017 roku na rynek amerykański. Umożliwia ona już zamawianie jedzenia, hoteli czy miejsc na parkingu z poziomu samochodu.

W Polsce również planowano ułatwić płacenie za paliwo. Wydana została mobilna aplikacja JustDrive, która pozwalała firmom płacić za tankowanie z poziomu smartfonu na zbiorczej fakturze. Wszystko bez konieczności stania w kolejkach do kasy. Niestety, interesująco zapowiadający się projekt szybko spotkał się z poważnymi problemami. Mobilna aplikacja została usunięta po kilku dniach od premiery.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)