Wykradzione dane z CD Projektu zostały sprzedane – prawdopodobnie za 7 mln dolarów

Wykradzione dane z CD Projektu zostały sprzedane – prawdopodobnie za 7 mln dolarów

Wykradzione dane z CD Projektu zostały sprzedane, fot. Getty Images
Wykradzione dane z CD Projektu zostały sprzedane, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
11.02.2021 17:55

Wykradzione z serwerów CD Projekt dane zostały już sprzedane w Darkwebie i to za niebagatelną kwotę – informuje IGN. Chodzi o konsekwencje ominięcia zabezpieczeń i uzyskania dostępu do materiałów dotyczących między innymi "Cyberpunka 2077" i "Wiedźmina 3". CD Projekt padł bowiem ofiarą włamywaczy 9 lutego – paradoksalnie w Dzień Bezpiecznego Internetu.

Atakujący poinformowali firmę, że wykradli dane i zaszyfrowali serwery oraz zagrozili sprzedaniem informacji, jeśli nie dojdą do porozumienia w ciągu 48 godzin. Porozumienia zabrakło, bo paczka z danymi trafiła do Darkwebu, gdzie – jak informuje organizacja KELA – została ostatecznie sprzedana za "satysfakcjonującą kwotę". Z innych źródeł można się dowiedzieć, że chodzi najprawdopodobniej o około 7 mln dolarów.

Jak podano 9 lutego, cyberprzestępcy wykradli nie tylko kod źródłowy "Cyberpunka 2077", "Wiedźmina 3" i innych gier, ale także dokumenty związane z samym funkcjonowaniem CD Projektu, w tym dotyczące księgowości i zatrudnienia.

CD Projekt poinformował w oświadczeniu, że na opisywanych serwerach nie przechowywano danych dotyczących klientów, więc ci powinni być spokojni o swoje bezpieczeństwo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)