Wyniki finansowe firmy Google nieco poniżej oczekiwań

Wyniki finansowe firmy Google nieco poniżej oczekiwań15.04.2011 13:17

Google ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2011 roku. Firma tym razem nie spełniła oczekiwań analityków giełdowych.

Według prognoz specjalistów giełdowych, za pojedynczą akcję firmy Google na giełdzie miano płacić 8,11 dolara, natomiast realne wyniki za pierwszy kwartał wyniosły 8,08 dolara. Mimo nieco niższych wyników od oczekiwań, przychody firmy wzrosły o 27% w porównaniu z analogicznym okresem rok temu. Zysk netto wyniósł 2,3 mld dolarów, czyli o 15% więcej niż w 2010 roku. Przychody ze stron internetowych wyniosły 5,88 mld dolarów, zaś z takich działów jak reklamy AdSesne - 2,43 mld dolarów. Google też zarabia coraz więcej na działalności międzynarodowej. W ostatnim kwartale aż 53% wszystkich przychodów stanowiły te pochodzące spoza USA.

Warto zauważyć, że opublikowane wyniki obejmują pierwszy kwartał, kiedy szefem firmy nie jest już Eric Schmidt. Od stycznia nowym CEO jest Larry Page, które w ostatnim czasie rozpoczął przetasowania wśród pracowników spółki. Solidne wyniki Google’a pokazują, że zmiana szefa nie wpłynęła znacząco na kurs firmy. Google zatrudnia dzisiaj ponad 26 tys. osób, z czego niemal 2 tys. zostały zatrudnione w ostatnim kwartale. Firma posiada w gotówce i ekwiwalentach 36,7 mld dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)