Wyniki finansowe Google napawają optymizmem

Wyniki finansowe Google napawają optymizmem

16.04.2010 12:05, aktualizacja: 19.04.2010 15:47

Google ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2010 r. firma zwiększyła dochody o 23% w porównaniu z ubiegłym rokiem - to jest o 6,77 mld dolarów.

Według informacji podanych w witrynie dla inwestorów, Google najwięcej zarobił dzięki prowadzonym przez siebie stronom internetowym - 4,44 mld dolarów. Na drugim miejscu znalazły się reklamy AdSense (2,04 mld dolarów), które stanowią 30% z całości zysków. Pozostałe źródła dochodów to standardowe reklamy w Internecie, a także inne formy zarobków. Aż 3,58 mld dolarów Google zarobił poza granicami Stanów Zjednoczonych - to 53% wszystkich zysków z pierwszego kwartału tego roku. Obecnie Google posiada 26,5 mld dolarów w gotówce i zatrudnia ponad 20 tys. pracowników - liczba ta wzrosła od zeszłego roku o ponad tysiąc osób. Innymi słowy, firma przeżywa okres dużego wzrostu.

Przy okazji ogłoszenia wyników finansowych dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji na temat Androida, systemu firmy Google dla smartfonów. W internetowym sklepie z programami i grami na tę platformę znajduje się już 38 tys. aplikacji. To daje Androidowi drugie miejsce, po App Store należącym do firmy Apple. Tylko od zeszłego miesiąca do Android Market trafiło 8 tys. aplikacji. W międzyczasie interesującą informację podał również szef Adobe - Shantanu Narayen. Podczas rozmowy w telewizji FOX Business zapowiedział, że jeszcze w tym roku firma wprowadzi technologię Flash do Androida i smartfonów BlackBerry.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)