Wysokie wyniki finansowe Microsoftu za ostatni kwartał

29.10.2010 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ogłosił wyniki finansowe za ostatni kwartał. Zysk netto firmy wzrósł o 51% w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku.

W pierwszym kwartale roku obrachunkowego przychody firmy wyniosły 16,2 mld dolarów, co stanowi wzrost o 25% w stosunku do analogicznego okresu rok temu. Z kolei zysk netto firmy to 5,41 mld dolarów. Przychody ze sprzedaży pakietu biurowego Office 2010 wzrosły o 15%, zaś z Xboksa 360 - o 38%. Jak można było przypuszczać, Microsoft najwięcej zarobił na swoim systemie operacyjnym Windows 7. Przychody z jego sprzedaży wzrosły w pierwszym kwartale o 66% i wyniosły 4,8 mld dolarów. Straty natomiast przyniosła działalność online Microsoftu.

Peter Klein, dyrektor finansowy firmy, podkreślał, że Microsoft odnotował dobre wyniki finansowe, które pozwalają z ufnością patrzyć w przyszłość. Jak donosi serwis Cnet, poinformowano też, że sprzedaż pecetów wzrosła o 9% w porównaniu z analogicznym okresem rok temu. Zdaniem Microsoftu nie można też powiedzieć, że wprowadzenie iPadów przez firmę Apple zagroziło rynkowi komputerów osobistych. Warto jednak zauważyć, że przychody Microsoftu są po raz pierwszy od 15 lat niższe od wyników firmy Steve’a Jobsa (20,34 mld dolarów za ostatni kwartał).

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)