Wysyp nowości w kolejnej wersji Aparatu Google, ale nie dla wszystkich

Wysyp nowości w kolejnej wersji Aparatu Google, ale nie dla wszystkich

Wysyp nowości w kolejnej wersji Aparatu Google, ale nie dla wszystkich
16.09.2015 16:31

Wraz z premierą szóstej wersji Androida o nazwie Marshmallow, udostępniona użytkownikom zostanie także nowa wersja aplikacji Aparat Google. Mimo że niedostępne są wciąż jakiekolwiek wersje testowe programu, to jednak do informacji zarezerwowanych dla pracowników Google dotarł serwis Android Police. Wyciekłe dane stawiają sprawę jasno – trzecia odsłona Aparatu Google przyniesie niezwykle istotne nowości.

O nich jednak za moment. Nowy Aparat Google to także funkcje, których pojawienie się może zaskakiwać. Jedna z najpopularniejszych aplikacji do robienia zdjęć będzie oferowała na przykład możliwość tworzenia kolaży, animowanych gifów oraz serii zdjęć podobnych do tych, które można sobie zrobić w budce fotograficznej. Jest to o tyle zaskakujące, że pokrywa się to poniekąd z funkcjonalnością Zdjęć Google. Może także uczynić interfejs programu dość zagmatwanym. Najprawdopodobniej jednak cały moduł aplikacji, odpowiedzialny za tworzenie różnego rodzaju kolaży będzie można wyłączyć w ustawieniach.

Dostępny w iPhone'ach tryb pozwalający na nagrywanie filmów w zwolnionym tempie pozwala na osiągnięcie świetnych efektów i od dłuższego czasu jest obiektem westchnień użytkowników innych systemów. Pojawiały się oczywiście pojedyncze modele, które pozwalały nagrywać nieco większą liczbę klatek na sekundę niż 30, niemniej teraz będzie na prawdziwe slowmo będzie mógł sobie pozwolić każdy (prawie każdy, o czym za moment) użytkownik Androida. Aparat Google będzie bowiem oferował możliwość nagrywania filmów z prędkością 120 lub 240 klatek na sekundę.

Obraz

Bardzo pożyteczna wydaje się też funkcja automatycznego wykrywania zabrudzonej soczewki. Często zdarza się przecież, że smuga dla ludzkiego oka jest dostrzegalna dopiero po zrobieniu zdjęciu, w związku z czym Aparat Google powiadomi o tym użytkownika zawczasu. Nie jest jasnym jak dokładnie będzie funkcjonować mechanizm, można jednak zakładać że ograniczy się on do wyświetlania odpowiedniego komunikatu.

Nowości w stosunku do poprzedniej wersji doczeka się także interfejs. Na razie nieznane są szczegóły, ale użytkownicy zapewne z dużym entuzjazmem przyjmą wiadomość, że Google zrezygnowało z dość mało wygodnego dostępu do ustawień za pomocą przesunięcia palca z prawej krawędzi do lewej. Od teraz, co wydaje się dużo bardziej intuicyjnie, w ten sposób będzie można przejść do nagrywania filmów.

Zapowiedziane aktualizacje rzeczywiście wnoszą spory powiew świeżości i w momencie premiery Androida Marshmallow będą pewnie postrzegane jako jedna z zalet systemu. Oczywiście nie obyło się także bez gorszych wieści. Aparat Kamera będzie kompatybilny tylko z Camera API w wersji 2, które dostępne jest dopiero od Androida 5.0. Aplikacja nie będzie więc najprawdopodobniej działała na wcześniejszych wersjach systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)