Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym w Google.pl

Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym w Google.pl

19.03.2010 11:15

Google wprowadził nową usługę w polskiej wersji wyszukiwarki internetowej. Od dzisiaj na Google.pl możemy korzystać z wyszukiwania w czasie rzeczywistym.

Usługa dostępna była już wcześniej w innych wersjach językowych Google, jednak do Polski trafia dopiero teraz. Dzięki niej możemy odnaleźć najnowsze informacje, aktualizacje czy wpisy w blogach i serwisach społecznościowych takich jak np. Facebook czy Twitter. Wyszukiwarka pokaże również nagłówki artykułów, które przed kilkoma sekundami opublikowano w portalach informacyjnych. Użytkownik może więc w prosty sposób uzyskać dostęp do najświeższych informacji. Dodatkowo, dzięki funkcji Najnowsze wyniki lub Najnowsze (w opcjach) możemy zapoznać się wyłącznie z informacjami opublikowanymi w ostatnim przedziale czasu. Użytkownik może także wyszukiwać wiadomości według ostatnich aktualizacji dokonanych na stronach czy blogach. Wyszukiwarka w bardziej zaawansowany sposób obsługuje również wiadomości publikowane za pomocą Twittera.

Jak informuje Google, aby wprowadzić zmiany w wyszukiwarce zastosowano kilkanaście nowych technologii. Google współpracował także z takimi serwisami jak Facebook, Myspace czy Twitter. Film prezentujący usługę wyszukiwania w czasie rzeczywistym można obejrzeć na stronach serwisu YouTube

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)