Wyszukiwarka Google będzie miała własną siatkę aplikacji

Wyszukiwarka Google będzie miała własną siatkę aplikacji

Wyszukiwarka Google będzie miała własną siatkę aplikacji
21.03.2017 15:49

Nie bez związku z popularyzacją swojego asystenta, Google wprowadziło w ostatnim czasie spore zmiany w być może najważniejszej androidowej aplikacji – wyszukiwarce Google. Już teraz dysponujemy podziałem na aktualności i zaplanowane działania, a nadchodzą kolejne zmiany.

Konieczność przebudowy aplikacji wyszukiwarki po zrezygnowaniu z kart Google Now będzie miała rezultat w postaci siatki aplikacji. Google udostępni wszystkie narzędzia wyszukiwania dostępne w wyszukiwarce na osobnej siatce, w postaci pogrupowanych tematycznie skrótów.

Shortcuts in Search

Przejść do siatki aplikacji będzie można jednym pacnięciem w stosowny panel widoczny tuż pod polem wyszukiwania. Na siatce znajdziemy zatem kartę ze skrótami do miejsc znajdujących się w pobliżu: osobny przycisk będzie miała np. wyszukiwarka barów, kawiarni, restauracji, bankomatów czy marketów. Na kolejnej karcie otrzymamy aplikacje związane z rozrywką, które przeszukają Internet i okolicę pod kątem repertuarów kin czy wyników rozgrywek sportowych.

Własne skróty będą miały także wszystkie usługi Google, z których już dziś można korzystać po odpowiednim sprecyzowaniu frazy wyszukiwania: mowa tutaj między innymi o Tłumaczu, konwerterze jednostek czy kalkulatorze. Aktualizacja ma się pojawić lada moment.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)