Wyszukiwarka Google: ciemny motyw dostępny dla kolejnych użytkowników

Wyszukiwarka Google: ciemny motyw dostępny dla kolejnych użytkowników

Ciemny motyw w Google
Ciemny motyw w Google
Źródło zdjęć: © WP | Arkadiusz Stando
Oskar Ziomek
13.05.2021 13:55

Wszystko wskazuje na to, że Google rozszerza dostępność ciemnego motywu wyszukiwarki. Chodzi o możliwość włączenia "ciemnych" barw interfejsu zarówno na stronie głównej, jak i na liście wyników wyszukiwania.

Kolejne osoby donoszą, że mogą już korzystać z oficjalnego ciemnego motywu wyszukiwarki Google - w niektórych przypadkach zarówno na desktopie, jak i w smartfonach. Zaznaczamy, że chodzi o ciemne kolory na samej stronie google.pl niezależnie od przeglądarki, a nie na przykład w aplikacji Google, gdzie dostępne są od dłuższego czasu.

Ciemny motyw w Google
Ciemny motyw w Google© WP | Arkadiusz Stando

Aby sprawdzić, czy są dostępne w konkretnym przypadku, warto zacząć po prostu od odwiedzenia strony Google. Jak donosi Android Police, w niektórych przypadkach informacja o możliwości włączenia ciemnego motywu pojawia się w formie zachęty na górze strony. Z poziomu listy wyników wyszukiwania, między motywami można się także przełączać symbolem słońca/księżyca w prawej, górnej części strony.

Ciemny motyw wyszukiwarki Google - ustawienia

Jeśli ciemny motyw nie jest dostępny sam z siebie, warto zajrzeć do opcji wyszukiwarki. Do nich można się dostać odwiedzając stronę główną Google, a następnie wybierając Ustawienia i dalej Ustawienia wyszukiwania. Skróty są dostępne w prawej, dolnej części ekranu.

Ustawienia kolorów Google
Ustawienia kolorów Google© WP | Arkadiusz Stando

Użytkownicy, którzy otrzymali już dostęp do ciemnego motywu, zobaczą tu z lewej strony cztery zakładki, w tym nową: Wygląd. To z tego miejsca można wymusić konkretne kolory lub dopasować je do motywu systemu.

Na przykładzie Google Chrome warto zaznaczyć, że nawet po wymuszeniu ciemnego motywu wyszukiwarki Google, zostanie on automatycznie zmieniony na jasny, jeśli użytkownik w międzyczasie zmieni motyw przeglądarki na jasny.

Osoby, które nie mają wciąż opcji skorzystania z ciemnych kolorów wyszukiwarki Google po prostu muszą się uzbroić w cierpliwość. Google jest znany z udostępniania tego typu nowości etapami. Możliwe więc, że kolejni użytkownicy zyskają taką możliwość na dniach lub za kilka tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)