Wyszukiwarka Google otrzyma tryb ciemny. Niektórzy już mogą go testować

Wyszukiwarka Google otrzyma tryb ciemny. Niektórzy już mogą go testować
11.02.2021 13:48
fot. 9to5Google
fot. 9to5Google

Ciemny motyw trafia do pierwszych użytkowników Google w formie testu. Nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery, ale dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek. Wyszukiwarka Google będzie ustawiać tryb ciemny automatycznie, jeśli ustawimy taki w naszym systemie.

Tryb ciemny to funkcja, którą coraz częściej uznajemy za pewnego rodzaju standard. W rzeczywistości, wiele popularnych witryn internetowych czy aplikacji go nie posiada. Jedną z nich jest najczęściej odwiedzania strona w polskim internecie, czyli Google.com. Tryb ciemny otrzymują przeglądarki, komunikatory czy całe nawet całe systemy operacyjne.

Stało się to pewnego rodzaju standardem, więc Google zaczyna nadrabiać prace nad trybem ciemnym w wyszukiwarce. Pierwsza grupa użytkowników otrzymała już możliwość przetestowania nowego motywu. Doniesienia The Verge, 9to5Google i kilku innych serwisów sugerują, że Google wybrał testerów na zasadzie przypadku. Niektórzy korzystający z trybu ciemnego w macOS zobaczyli ciemnoszare strony wyszukiwania, a inni nie. Możecie sprawdzić dostępność funkcji, uruchamiając ciemny motyw w swoim systemie operacyjnym.

fot. 9to5Google
fot. 9to5Google
350291071991172500

W rozmowie z The Verge, rzecznik Google potwierdził, że usługa znajduje się na poziomie testów i jednocześnie pohamował entuzjazm. "Zawsze testujemy nowe sposoby ulepszania naszych usług dla użytkowników, ale nie mamy teraz nic konkretnego do ogłoszenia" - powiedział Google w przesłanym oświadczeniu.

Według doniesień 9to5Google, wyszukiwarka pozwala użytkownikom dostosować kolorystycznie ciemny motyw do trybu wykorzystywanego przez ich system. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcja ma zostać uruchomiona. Jednak już kolejne testowe udostępnienie sugeruje, że do zmiany mamy bliżej, niż dalej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)