Wyszukiwarka Google otrzyma tryb ciemny. Niektórzy już mogą go testować

Wyszukiwarka Google otrzyma tryb ciemny. Niektórzy już mogą go testować

fot. 9to5Google
fot. 9to5Google
Arkadiusz Stando
11.02.2021 13:48

Ciemny motyw trafia do pierwszych użytkowników Google w formie testu. Nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery, ale dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek. Wyszukiwarka Google będzie ustawiać tryb ciemny automatycznie, jeśli ustawimy taki w naszym systemie.

Tryb ciemny to funkcja, którą coraz częściej uznajemy za pewnego rodzaju standard. W rzeczywistości, wiele popularnych witryn internetowych czy aplikacji go nie posiada. Jedną z nich jest najczęściej odwiedzania strona w polskim internecie, czyli Google.com. Tryb ciemny otrzymują przeglądarki, komunikatory czy całe nawet całe systemy operacyjne.

Stało się to pewnego rodzaju standardem, więc Google zaczyna nadrabiać prace nad trybem ciemnym w wyszukiwarce. Pierwsza grupa użytkowników otrzymała już możliwość przetestowania nowego motywu. Doniesienia The Verge, 9to5Google i kilku innych serwisów sugerują, że Google wybrał testerów na zasadzie przypadku. Niektórzy korzystający z trybu ciemnego w macOS zobaczyli ciemnoszare strony wyszukiwania, a inni nie. Możecie sprawdzić dostępność funkcji, uruchamiając ciemny motyw w swoim systemie operacyjnym.

fot. 9to5Google
fot. 9to5Google
Obraz

W rozmowie z The Verge, rzecznik Google potwierdził, że usługa znajduje się na poziomie testów i jednocześnie pohamował entuzjazm. "Zawsze testujemy nowe sposoby ulepszania naszych usług dla użytkowników, ale nie mamy teraz nic konkretnego do ogłoszenia" - powiedział Google w przesłanym oświadczeniu.

Według doniesień 9to5Google, wyszukiwarka pozwala użytkownikom dostosować kolorystycznie ciemny motyw do trybu wykorzystywanego przez ich system. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcja ma zostać uruchomiona. Jednak już kolejne testowe udostępnienie sugeruje, że do zmiany mamy bliżej, niż dalej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)