Wyszukiwarka Google wykryje wirusy w komputerze

Wyszukiwarka Google wykryje wirusy w komputerze

20.07.2011 14:37, aktualizacja: 20.07.2011 15:16

Jaki jest najlepszy program antywirusowy? Być może niedługo będziemy musieli zmienić pytanie - jaka jest najlepsza internetowa wyszukiwarka antywirusowa?

Google poinformował, że jego wyszukiwarka korzysta już z własnej bazy wirusów, dzięki czemu może informować użytkownika o ewentualnych zagrożeniach. Jak to działa? Usługa dotyczy tych wirusów, które po zainfekowaniu komputera, łączą się z serwerem proxy kontrolowanym przez intruza. Podczas korzystania z Google, wyszukiwarka wykrywa, że zapytania przychodzą z podejrzanego źródła, o czym bezzwłocznie informuje internautę. Oprócz wiadomości o zagrożeniu, użytkownik otrzyma również kilka porad, jak poradzić sobie z zainfekowanym sprzętem.

Pomysł na wprowadzenie ostrzeżeń pojawił się, kiedy inżynierowie Google’a podczas rutynowych prac konserwacyjnych na jednym z centrów danych wykryli podejrzaną aktywność. Po bliższym przyjrzeniu się sprawie i konsultacji z firmami zajmującymi się bezpieczeństwem ustalono, że dziwne zachowania wynikają z faktu, że komputery z których korzystają internauci, zostały zaatakowane przez wirusy. Google więc postanowił poinformować o tym swoich użytkowników.

Oczywiście, wyszukiwarka nie wykrywa wszystkich wirusów czy zagrożeń w komputerach internautów, a jedynie specyficzną grupę spośród nich. Użytkownicy informowani są bowiem o zagrożeniach, które związane są z aktywnością w Internecie. Możliwe jednak, że w przyszłości tego typu działalność zostanie rozszerzona, co zapewne zwiększyłoby bezpieczeństwo podczas korzystania w Sieci.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)