Wzrasta liczba cyberataków z Polski

Wzrasta liczba cyberataków z Polski

03.08.2010 13:03, aktualizacja: 03.08.2010 13:48

Opublikowano raport na temat globalnej sytuacji Internetu na świecie. Polska znalazła się w dziesiątce państw, z których pochodzi najwięcej ataków cyberprzestępców.

W raporcie opublikowanym przez Akamai Polska została uwzględniona jedynie w kilku statystykach z pierwszego kwartału tego roku. Na przykład w tych dotyczących średniej prędkości połączeń z Siecią za pośrednictwem telefonów komórkowych (od 3444 do 508 Kbps), a także pod względem ilości ataków cyberprzestępców. W tym niechlubnym rankingu po raz pierwszy według Akamai znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce państw (na dziesiątym miejscu). Liderem pozostaje od dłuższego czasu Rosja, za nią plasują się Stany Zjednoczone, Chiny i Tajwan. Z naszego kraju w pierwszym kwartale tego roku dokonano 2,4% cyberataków w Internecie. W sumie najwięcej ataków pochodzi z Europy (44%), na dalszych miejscach znajdują się Azja (31%) i obie Ameryki (w sumie 24%).

Raport Akamai przedstawia także listę państw oferujących dostęp do najszybszego Internetu. Liderem w pierwszym kwartale tego roku była Południowa Korea, za nią znalazł się Hongkong, Japonia, a także dwa europejskie państwa - Rumunia i Łotwa. W pierwszej dziesiątce nie ma ani Stanów Zjednoczonych (16 miejsce), ani Polski, której nie podano w ogóle w tym rankingu. Zadaniem Akamai pod względem szybkich łącz dominują państwa azjatyckie - także w rankingu miast i w rankingu państw oferujących najszybsze możliwe połączenia z Internetem. Pełen raport Akamai dostępny jest po zarejestrowaniu się na stronach firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)