Xbox One z grami, na abonament? Microsoft niczym operatorzy sieci komórkowych

Xbox One z grami, na abonament? Microsoft niczym operatorzy sieci komórkowych

Xbox One z grami, na abonament? Microsoft niczym operatorzy sieci komórkowych
Piotr Urbaniak
23.08.2018 17:28

Jak donoszą zachodnie serwisy informacyjne, Microsoft znajduje się na ostatniej prostej do rozszerzenia swego portfolio o kolejną usługę abonamentową. Mowa o Xbox All Access, czyli comiesięcznie opłacanym pakiecie, w ramach którego korporacja zaoferuje ponoć Xboksy One z subskrypcjami Live Gold oraz Game Pass.

Z grubsza będzie to rzekomo rozwiązanie na wzór umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, jakie podpisuje się z operatorami sieci komórkowych. Tyle tylko, że zamiast smartfonu z kartą SIM, według przecieków, Microsoft planuje dostarczać klientom konsolę z rodziny Xbox One.

Xbox One X oraz Xbox One S. Źródło: Microsoft
Xbox One X oraz Xbox One S. Źródło: Microsoft

Ma to wymagać podpisania umowy na dwa lata, a od klasycznych rat różnić się dostarczeniem wspomnianych powyżej subskrypcji. Przy czym prognozy dotyczące kosztów przedstawiają się następująco: Xbox One X – 34,99 dol./mies., Xbox One S 500 GB – 21,99 dol./mies.

Co ciekawe, sugerowane ceny wcale nie są wysokie. Roczny koszt Live Gold to blisko 120 dol., a Game Pass jest dwukrotnie droższy. Opłacając obie te usługi przez dwa lata, zakupiwszy Xboksa One S za gotówkę, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 590 dol., podczas gdy abonament teoretycznie pozwoli zdobyć ten sam zestaw za niespełna 528 dol.

Niestety nie wiadomo tylko, czy Xbox All Access opuści Stany Zjednoczone, bo póki co żaden z przecieków nie porusza tematu europejskiej premiery usługi. Musicie jednak przyznać, że taka forma dystrybucji konsoli przedstawia się cokolwiek nietypowo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)