Xbox Project xCloud i Game Pass mogą trafić na telewizory Samsunga

Strona głównaXbox Project xCloud i Game Pass mogą trafić na telewizory Samsunga
05.06.2020 09:38
Xbox Project xCloud i Game Pass mogą trafić na telewizory Samsunga

Usługa Microsoft xCloud, umożliwiająca strumieniowanie gier, wraz z subskrypcją Game Pass mogą trafić na telewizory Samsunga. Świadczy o tym jeden z materiałów promocyjnych.

bELjYPPF

Logo Game Pass odkryto w reklamie Samsung Access for Samsung TVs, czyli agregacyjnej subskrypcji łączącej wiele usług, przygotowanej specjalnie z myślą o posiadaczach telewizorów koreańskiej marki. "Dzięki Samsung Access, otrzymujesz do wyboru usługę streamingu lub strumieniowego przesyłania gier (o wartości do 120 dol.), wliczoną w cenę i bez dodatkowych opłat" – czytamy z kolei w opisie.

Oznaczałoby to, że wybrane telewizory Samsunga istotnie otrzymają klient, który pozwoli skorzystać z zasobów Project xCloud. Technicznie jest to jak najbardziej możliwe.

350320231799147924

Samsung i Microsoft współpracują blisko już co najmniej od połowy 2019 roku. Nie ma przypadku w tym, że smartfony Galaxy i Windows 10 oferują szereg funkcji ekosystemowych, takich jak wspólny schowek, a na światowej premierze Note 10 wystąpił sam dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella. Dziesiątki preinstalowanych aplikacji Microsoftu na samsungach także nie wzięły się znikąd, podobnie zresztą jak wspólne kampanie reklamowe obydwu spółek.

bELjYPPH

W tym kontekście udostępnienie Samsungowi platformy strumieniowania gier właściwie w ogóle nie dziwi. A my nie powinniśmy pytać czy, ale kiedy to nastąpi. Przy czym, co zrozumiałe, najpierw Project xCloud musi przede wszystkim wyjść z fazy poglądowej. Potem – hulaj dusza.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELjYPQD