Xcode 4 Preview 6 z nową infrastrukturą analizy wydajności

11.01.2011 12:13, aktual.: 03.03.2022 07:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Apple oddała w ręce testerów kolejną wersję środowiska programistycznego Xcode. Wersja Xcode 4 Preview 6 została znacznie przyśpieszona w stosunku do poprzednich i wprowadzono w niej wiele ulepszeń.

Najważniejszą nowością w tej wersji programu jest zupełnie nowy mechanizm analizy kodu i badania wydajności. Proces zbierania danych o analizowanym programie może odbywać się z pominięciem aplikacji Instruments i opierać się jedynie na dużo lżejszym, obsługiwanym z linii poleceń narzędziu iprofiler. Zebrane w ten sposób wyniki pomiarów można analizować później z użyciem Instruments. Ponadto do bibliotek Instruments dołączony został nowy komponent, DTPerformanceSession, dzięki któremu tworzone w Xcode aplikacje mogą mierzyć wydajność swoją lub innych aplikacji.

Ponadto w tej wersji Xcode wprowadzono wiele drobnych ulepszeń, jak ułatwienie zarządzania automatycznym tworzeniem schematów projektów, możliwość używania zmiennych środowiskowych Xcode w skryptach (w tym nowej zmiennej XcodeAlertAffectedPaths, która zawiera ścieżki do wszystkich plików, do których odnosi się alert), możliwość używania ścieżek relatywnych do przestrzeni roboczej projektu dla uzyskania danych i wiele innych.

Pełną listę zmian w tej wersji programu można znaleźć na stronie programu, a sam program pobrać można ze stron Apple dla deweloperów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)