Xerox pozwał Google’a i Yahoo

Xerox pozwał Google’a i Yahoo

23.02.2010 17:43, aktualizacja: 24.02.2010 10:27

Xerox pozwał dwie firmy odpowiedzialne za największe wyszukiwarki internetowe - Google i Yahoo. Według pisma, które trafiło do amerykańskiego sądu, obie spółki naruszyły szereg patentów.

Pozew, który trafił do sądu w Wilmington (stan Delaware) oskarża Google i Yahoo o bezprawne wykorzystanie w swoich wyszukiwarkach internetowych patentów, których właścicielem jest Xerox. Pozywający domaga się zadośćuczynienia za poniesione szkody. Nie podano jednak kwoty, jakiej żąda koncern zajmujący się produkcją drukarek i urządzeń kopiujących. Zdaniem Billa McKee, rzecznika Xeroksa, firma od jakiegoś czasu próbowała porozumieć się z Google’em i Yahoo, jednak bez rezultatów. Jesteśmy zdania, że nie mamy innego wyjścia jak skierować pozew, by bronić naszych praw - powiedział McKee dla BusinessWeek.

Jeden z patentów Xeroksa związany jest z automatycznym generowaniem zapytań na podstawie wyników wyszukiwań. Został on zarejestrowany w 2004 r. Takich rozwiązań używa Google w AdSense i AdWords, a także Yahoo w Search Marketing. Kolejny dotyczy aktualizacji stron na podstawie historii poszukiwań użytkownika. Z tej technologii korzystają m.in. Google Maps, Google Video czy YouTube. Patent został zarejestrowany w amerykańskim urzędzie w 2001 r.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy sąd zajmie się pozwem skierowanym przeciwko firmom Google i Yahoo. Firma z Mountain View już zapowiedziała energiczną obronę przed zarzutami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)