Xiaomi Mi TV Q1: 75-calowy QLED z HDMI 2.1. Chińczycy wkraczają w segment premium

Xiaomi Mi TV Q1: 75-calowy QLED z HDMI 2.1. Chińczycy wkraczają w segment premium

Xiaomi Mi TV Q1 to pierwszy telewizor chińskiej marki z HDMI 2.1, fot. Xiaomi
Xiaomi Mi TV Q1 to pierwszy telewizor chińskiej marki z HDMI 2.1, fot. Xiaomi
08.02.2021 19:47

Xiaomi ogłosiło Mi TV Q1. To telewizor QLED, który jako pierwszy w ofercie firmy będzie posiadać złącza HDMI 2.1, kluczowe dla konsol PlayStation 5 i Xbox Series X. To także próba wejścia w segment "premium" - Chińczycy oferują 75-calowy model z wieloma funkcjami, które są dostępne u znacznie droższej konkurencji.

Xiaomi Mi TV Q1 to 75-calowy telewizor typu QLED o rozdzielczości 4K z obsługą technologii HDR, w formie HDR10, Dolby Vision i HDR10+.

Telewizor Xiaomi dysponuje system pełnoekranowego wygaszania lokalnego ze 192 strefami. Dzięki temu rozwiązaniu (tzw. FALD - Full Array Local Dimming), poziom czerni i kontrastu jest głębszy niż w standardowych ekranach LCD (QLED jest technicznie właśnie ekranem LCD z filtrem z kropek kwantowych). Producent chwali się szeroką paletą barw - 100-procentowym pokryciem przestrzeni kolorów NTSC (która jest niestety trudna do odniesienia wobec filmowego standardu DCI P3, ale odpowiada ok. 138 procent Adobe RGB).

Xiaomi Mi TV Q1 oferuje HDMI 2.1 - przydatne do konsol PS5 i Xbox Series X, fot. Xiaomi
Xiaomi Mi TV Q1 oferuje HDMI 2.1 - przydatne do konsol PS5 i Xbox Series X, fot. Xiaomi

Sprzęt odznacza się ekranem o odświeżaniu 120 Hz, a więc idealnym do odzworowywania szybkiego ruchu, np. sportu, czy też gier na konsolach najnowszej generacji. Dzięki portom HDMI 2.1, można na nim grać w tytuły przy rozdzielczości 4K i płynności 120 klatek na sekundę jednocześnie - możliwe na Xbox Series X i PS5. Nie zabraknie tutaj także automatycznego trybu gry (ALLM - Auto Low Latency Mode). Producent zadbał także o dźwięk w postaci 30 W systemu stereo złożonego z 2 głośników wysokotonowych i 4 niskotonowych - z obsługą Dolby Audio/DTS-HD.

Jako system operacyjny znajdziemy tutaj dobrze znany Android TV 10, wraz z wbudowanym Asystentem Google oraz Chromecastem (do strumieniowania muzyki i wideo z telefonu).

Telewizor Xiaomi ma wejść do sprzedaży w Europie w marcu 2021. Jego początkowa cena ma wynosić początkowo 999 euro (4482 zł), po czym będzie kosztować 1299 euro (5828 zł).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)