Xiaomi Mi TV Q1: 75-calowy QLED z HDMI 2.1. Chińczycy wkraczają w segment premium

Xiaomi Mi TV Q1: 75-calowy QLED z HDMI 2.1. Chińczycy wkraczają w segment premium
08.02.2021 19:47
Xiaomi Mi TV Q1 to pierwszy telewizor chińskiej marki z HDMI 2.1, fot. Xiaomi
Xiaomi Mi TV Q1 to pierwszy telewizor chińskiej marki z HDMI 2.1, fot. Xiaomi

Xiaomi ogłosiło Mi TV Q1. To telewizor QLED, który jako pierwszy w ofercie firmy będzie posiadać złącza HDMI 2.1, kluczowe dla konsol PlayStation 5 i Xbox Series X. To także próba wejścia w segment "premium" - Chińczycy oferują 75-calowy model z wieloma funkcjami, które są dostępne u znacznie droższej konkurencji.

Xiaomi Mi TV Q1 to 75-calowy telewizor typu QLED o rozdzielczości 4K z obsługą technologii HDR, w formie HDR10, Dolby Vision i HDR10+.

Telewizor Xiaomi dysponuje system pełnoekranowego wygaszania lokalnego ze 192 strefami. Dzięki temu rozwiązaniu (tzw. FALD - Full Array Local Dimming), poziom czerni i kontrastu jest głębszy niż w standardowych ekranach LCD (QLED jest technicznie właśnie ekranem LCD z filtrem z kropek kwantowych). Producent chwali się szeroką paletą barw - 100-procentowym pokryciem przestrzeni kolorów NTSC (która jest niestety trudna do odniesienia wobec filmowego standardu DCI P3, ale odpowiada ok. 138 procent Adobe RGB).

Xiaomi Mi TV Q1 oferuje HDMI 2.1 - przydatne do konsol PS5 i Xbox Series X, fot. Xiaomi
Xiaomi Mi TV Q1 oferuje HDMI 2.1 - przydatne do konsol PS5 i Xbox Series X, fot. Xiaomi

Sprzęt odznacza się ekranem o odświeżaniu 120 Hz, a więc idealnym do odzworowywania szybkiego ruchu, np. sportu, czy też gier na konsolach najnowszej generacji. Dzięki portom HDMI 2.1, można na nim grać w tytuły przy rozdzielczości 4K i płynności 120 klatek na sekundę jednocześnie - możliwe na Xbox Series X i PS5. Nie zabraknie tutaj także automatycznego trybu gry (ALLM - Auto Low Latency Mode). Producent zadbał także o dźwięk w postaci 30 W systemu stereo złożonego z 2 głośników wysokotonowych i 4 niskotonowych - z obsługą Dolby Audio/DTS-HD.

Jako system operacyjny znajdziemy tutaj dobrze znany Android TV 10, wraz z wbudowanym Asystentem Google oraz Chromecastem (do strumieniowania muzyki i wideo z telefonu).

Telewizor Xiaomi ma wejść do sprzedaży w Europie w marcu 2021. Jego początkowa cena ma wynosić początkowo 999 euro (4482 zł), po czym będzie kosztować 1299 euro (5828 zł).

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)