Xiaomi „optymalizuje” MIUI: będzie mniej uciążliwych reklam

Xiaomi „optymalizuje” MIUI: będzie mniej uciążliwych reklam

Xiaomi obiecuje „zoptymalizować” reklamy w nakładce MIUI (Zhang Peng, Getty)
Xiaomi obiecuje „zoptymalizować” reklamy w nakładce MIUI (Zhang Peng, Getty)
10.06.2019 16:52

Smartfony Xiaomi nie są tak tanie bez powodu. W złotówkach płacimy za nie niewiele, a resztę dokładamy, oglądając reklamy wyświetlane przez nakładkę MIUI. Xiaomi obiecuje, że reklam będzie mniej i zostaną „zoptymalizowane”.

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że nakładka MIUI ma coraz więcej reklam, co zniechęca użytkowników. Niewielkie bannery w ustawieniach czy polecane aplikacje da się przeżyć, ale niekiedy pojawiają się wyskakujące okienka, które trudno zamknąć.

Mniej reklam w MIUI

Xiaomi nie zamierza rezygnować z reklam w nakładce. W maju 2019 roku producent poinformował, że w MIUI 11 reklam będzie mniej i będą mniej irytujące.

Prace już się zaczęły. Kilka boksów reklamowych już znikło, usunięte zostaną kolejne. Xiaomi zamierza wyraźnie oznaczać przestrzeń reklamową, a przy tym wszystkie wyświetlane bannery będzie można zamknąć lub pozbyć się ich bez dodatkowych opłat.

Kolejnym ulepszeniem będzie filtrowanie wulgarnych i denerwujących reklam, wysyłanych przez przeglądarkę. Xiaomi obiecuje przyjrzeć się także tym reklamom i podnieść jakość ich treści. Formy dostarczanych reklam również będą ściśle kontrolowane, a reklamodawcy karani za odchodzenie od wytycznych.

Przy okazji nakładka MIUI i przeglądarka Xiaomi zostaną odchudzone. Powinny przyspieszyć i lepiej oszczędzać energię. O wszystkim przekonamy się za 2-3 miesiące.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)