Xiaomi uderzy w Europę: firma planuje potroić liczbę oficjalnych sklepów

Xiaomi uderzy w Europę: firma planuje potroić liczbę oficjalnych sklepów

Xiaomi otworzy nowe sklepy w Europie. (depositphotos)
Xiaomi otworzy nowe sklepy w Europie. (depositphotos)
26.02.2019 21:03, aktualizacja: 05.03.2019 13:56

Firma Xiaomi, która zdobyła miliony fanów produkując świetne urządzenie w naprawdę atrakcyjnych cenach, nie zamierza zwalniać tempa. Chińczycy planują ekspansję na rynku europejskim.

Sklepów Xiaomi będzie znacznie więcej

Xiaomi ma ambitne plany związane z Europą. Firma zamierza bowiem znacznie zwiększyć liczbę własnych sklepów. Po otworzeniu pierwszego sklepu w Europie Zachodniej, który został zlokalizowany w Hiszpanii, najpewniej ze względu na wysoką popularność marki w tym kraju, Xiaomi zamierza potroić liczbą sklepów.

Wang Xiang, wiceprezes Xiaomi, w wywiadzie dla CNBC poinformował, że firma zamierza mocniej uderzyć w Europę, zwłaszcza w część zachodnią. Pod koniec 2018 roku otwartych było prawie 50 sklepów. Natomiast według nowych wytycznych, chiński producent zamierza mieć ponad 150 sklepów do końca tego roku.

Sprzedaż smartfonów w 2018 roku. (źródło: canalys.com)
Sprzedaż smartfonów w 2018 roku. (źródło: canalys.com)

Oficjalne sklepy Xiaomi, które są tworzone na wzór Apple Store, jak najbardziej mogą pozytywnie wpłynąć na sprzedaż urządzeń. W sklepach wystawione są smartfony, laptopy i inne produkty Xiaomi, które często można dokładniej obejrzeć przed zakupem. Co więcej, liczba wystawionych produktów producenta jest zauważalnie większa względem półek w dużych marketach z elektroniką.

Xiaomi umacnia pozycję na rynku

Według danych, przedstawiających sprzedaż smartfonów w 2018 roku, Xiaomi jest czwartym największym producentem. Firmę wyprzedza Samsung, Huawei i Apple. Jednak, wysokie wzrosty sugerują, że Xiaomi może wskoczyć na trzecią pozycję. Jak już wspomniałem, otwarcie oficjalnych sklepów, jak najbardziej może zapewnić dodatkowy bonus do sprzedaży.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)