Xiaomi usprawni czytniki linii papilarnych pod ekranem. Druga generacja zapowiada się obiecująco

Xiaomi usprawni czytniki linii papilarnych pod ekranem. Druga generacja zapowiada się obiecująco

Xiaomi Mi 8 Pro. (fot. Xiaomi)
Xiaomi Mi 8 Pro. (fot. Xiaomi)
17.01.2019 23:44

Wśród popularnych trendów związanych z biometrią w smartfonach można wymień dwa główne – stosowanie bardziej zaawansowanych systemów rozpoznawania twarzy na wzór Face ID oraz czytniki linii papilarnych wbudowane w wyświetlacz. Xiaomi obiecuje, że w kwestii drugiego rozwiązania, już niebawem wprowadzi odczuwalne usprawnienia.

Informacje o czytnikach zintegrowanych z wyświetlaczem smartfona pojawiają się już od kilku lat. Jednakże, dopiero ostatni rok przyniósł popularyzację tego rozwiązania. Stosowane jest ono już przez Xiaomi, Huawei czy OnePlusa. Wystarczy bowiem dołożyć palec w wyznaczonym miejscu na ekranie, aby potwierdzić, że to my jesteśmy użytkownikiem danego urządzenia.

Rozwiązanie z czytnikiem w ekranie jest wygodne, aczkolwiek nie jest pozbawione wad. W związku z tym, że znajduje się on pod ekranem, to w wielu przypadkach nie oferuje skuteczności zwykłego czytnika. Pobranie wzorców z palca użytkownika może trwać dłużej, a ponadto częściej pojawiają się komunikaty z prośbą o ponowne przyłożenie palca.

Xiaomi: nowa generacja czytnika linii papilarnych

Lepsze czytniki w ekranach możemy otrzymać dzięki Xiaomi. Warto zaznaczyć, że firma ma już doświadczenie w stosowaniu podobnej technologii – Mi 8 Pro. Lin Bin, współzałożyciel i członek zarządu chińskiej firmy, poinformował, że Xiaomi pracuje nad drugą generacją czytnika zintegrowanego z wyświetlaczem. Po pierwsze, ma on charakteryzować się wyższą czułością, co powinno przełożyć się na sprawniejsze i bardziej dokładne rozpoznawanie linii papilarnych. Po drugie, znacząco ma zostać zwiększona powierzchnia odczytu. Lin Bin wspomniał o wymiarach 50,2 × 25 mm.

Nie poznaliśmy daty pierwszego wdrożenia drugiej generacji czytnika. Niektórzy wskazują, że może on zadebiutować w Xiaomi Mi 9.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)