Xiaomi zostanie usunięte z czarnej listy USA

Xiaomi zostanie usunięte z czarnej listy USA
Źródło zdjęć: © VCG via Getty Images | VCG
Karolina Kowasz

13.05.2021 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodzą lepsze czasy dla Xiaomi. Firma zostanie usunięta z rządowej czarnej listy. Dla korporacji oznacza to koniec problemów wynikających z decyzji Donalda Trumpa, zanim jeszcze opuścił biuro.

Zgodnie z doniesieniami Reuters, w trakcie toczącego się w sądzie postępowania stwierdzono, że Xiaomi wraz z rządem USA są gotowe rozwiązać toczące się między nimi spory u zakończyć tę problematyczną kwestię. Sama firma poinformowała, że obserwuje uważnie rozwój wypadków, ale nie komentuje ich póki co.

Xiaomi zostało umieszczone na czarnej liście ze względu na podejrzenia dotyczące jej powiązań z chińską armią. Firma próbowała się bronić poprzez pozew przeciwko rządowi USA. Wczytując się w jego treść można było się dowiedzieć, że Xiaomi powołało się na niezgodność decyzji z prawem i konstytucją. Dodatkowo zaprzeczyło także jakimkolwiek powiązaniom z chińską armią.

Obecność Xiaomi na czarnej liście była kolejną kwestią mocno psującą relacje między Waszyngtonem, a Pekinem. Wiadomość o ściągnięciu firmy z czarnej listy spowodowała odzew na giełdzie. Akcje Xiaomi skoczyły o ponad 6 procent, co jest mocnym odbiciem po ostatnim, dwudziestoprocentowym spadku.

Tego rodzaju decyzja to także świetna wiadomość dla wszystkich użytkowników urządzeń Xiaomi. Wiele osób martwiło się, czy spór nie zakończy się podobnie jak w przypadku Huawei. Na szczęście fani marki mogą odetchnąć z ulgą, że ich urządzenia nadal będą w pełni sprawne i nie zabraknie na nich, chociażby, usług Google.

Reuters informuje, że Rzeczniczka Departamentu Sprawiedliwości odmówiła komentarza na temat usunięcia Xiaomi z czarnej listy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)