Xtorm AL490, sprawdzamy powerbank o mocy trzech granatów!

Xtorm AL490, sprawdzamy powerbank o mocy trzech granatów!

Xtorm AL490, sprawdzamy powerbank o mocy trzech granatów!
Krzysztof Fiedor
28.02.2018 17:10, aktualizacja: 05.03.2018 10:45

Tym razem przygotowaliśmy dla Was rzut okiem na wyjątkowo ciekawe i intrygujące urządzenie. To powerbank o pojemności aż 41600 mAh od firmy Xtorm. Do tego umożliwia on ładowanie jednocześnie do pięciu urządzeń, w tym dwa z gniazdek 220 Volt! Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Xtorm AL490 Power Bank Pro 41600 to dość sporych rozmiarów powerbank, choć sam producent informuje, że jak na taką pojemność to wcale tak duży nie jest. Jego wymiary to 222 na 160 na 52 mm przy słusznej wadze 1400 gramów. Obudowa pokryta została antypoślizgowym materiałem. Na bokach obudowy znalazły się dwa gniazda USB, jedno gniazdo USB typu C i dwa gniazda sieciowe 220 Volt. Na górnej części obudowy znalazł się podświetlany na niebiesko wyświetlacz, który informuje o stanie naładowania powerbanka.

Porty USB mogą ładować urządzenia maksymalnym prądem 5V/3,4A, w gnieździe USB typu C uzyskamy maksymalny prąd 5V/3,1A. Z gniazdek płynie prąd 220V, 50 Hz, czyli typowy. Ładować można do pięciu urządzeń jednocześnie. Smartfony, tablety, smartopaski, naładujemy też laptopy i to dwa jednocześnie. Z gniazdek 220V jest też możliwość zasilenia zwyczajnych urządzeń domowych, choćby TV, konsoli, golarek itp. Pamiętać tylko trzeba, że urządzenia nie mogą konsumować więcej niż 200 Watów. Gdy podłączymy coś mocniejszego, zadziała zabezpieczenie i powerbank wyłączy się. Gdyby oszacować na ile ładowań różnych sprzetów starczy nam taki powerbank, to swobodnie można przyjąć, że naładujemy nim 20 smartfonów, cztery Ipady i dwa nie za duże notebooki. Sam powerbank będzie potrzebował do pełnego naładowania około 20 godzin.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co do porównania w tytule do mocy trzech granatów to oczywiście taki żart, jednak niepozbawiony szczypty realizmu. Według naszego eksperta od rosyjskiego uzbrojenia (pozdrawiamy Eimiego!), w pełni naładowany Xtorm magazynuje około 750 tysięcy dżuli energii. Punktem odniesienia niech będzie popularny rosyjski granat F1. Przyjmuje się, że jeden gram trotylu to 4000 dżuli, w rosyjskim granacie mamy 60 gram trotylu. Czyli jeden granat dysponuje energią 240 tysięcy dżuli. Stąd już prosty rachunek, że trzy takie granaty to 720 tysięcy dżuli. Czyli niewiele mniej niż w prezentowanym powerbanku.

Xtorm AL490 to kawał ciekawego sprzętu, który z pewnością znajdzie swoich nabywców. Choć część z nich może nieco ostudzić cena tego urządzenia. Szykujcie się na wydatek około 1600 PLN. Jest to dużo, fakt, jednak dostajemy produkt, który może mieć znacznie szersze zastosowanie, niż zwyczajny, kieszonkowy powerbank.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)