Yahoo! (jeszcze) najpopularniejszym dostawcą poczty

Yahoo! (jeszcze) najpopularniejszym dostawcą poczty

14.05.2010 15:10, aktualizacja: 14.05.2010 16:47

Firma Yahoo! jest wciąż najpopularniejszym dostawcą poczty e-mail - przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Jednak w górę szybko pnie się konkurencja, zwłaszcza Gmail.

Serwis BusinessInsider opublikował ciekawe statystyki zebrane przez comScore dotyczące czołowych dostawców poczty e-mail w USA. Cały czas liderem jest Yahoo! - firma posiada prawie 100 mln zarejestrowanych użytkowników. Na drugim miejscu jest Hotmail, usługa oferowana przez Microsoft. Ze skrzynek pocztowych giganta z Redmond korzysta ponad 40 mln Amerykanów. Tuż za Hotmailem plasuje się Gmail dostarczany przez firmę Google. Ostatnie miejsce zajmuje natomiast AOL Mail, który z poziomu 40 mln kont pocztowych w 2009 r. spadł w kwietniu tego roku do około 30 mln.

Mimo wysokiej pozycji, Yahoo! notuje w tym roku ciągły spadek. W grudniu 2009 r. z usługi tego dostawcy korzystało ponad 100 mln osób, obecnie zaś liczba ta uległa pomniejszeniu. W górę natomiast pnie się Gmail. Usłudze jeszcze w końcówce zeszłego roku udało się przekroczyć liczbę 40 mln użytkowników. Rosnąca popularność poczty może być spowodowana licznymi innowacjami wprowadzanymi przez producenta, a także łączeniem ze sobą usług Google. Korzystając z adresu e-mail można korzystać z kont w YouTube, Gmail, Blogger itp.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)