Yahoo! rozpoczyna testy wyszukiwarki Bing

21.07.2010 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Yahoo! rozpoczął testy rozszerzenia swojej wyszukiwarki o współpracę z Bingiem Microsoftu. Na mocy umowy między obiema firmami będzie on wykorzystywany do poprawienia wyników wyszukiwania w Yahoo!

Testy obejmą na razie około 25% wyników wyszukiwania w Stanach Zjednoczonych. Mają zakończyć się na przełomie sierpnia i września. Oprócz zwykłych wyników wyszukiwania Bing będzie obsługiwać również płatne materiały promocyjne. Jak poinformował wiceprezes Yahoo! Kartik Ramakrishnan, zwykli użytkownicy nie zauważą wizualnych zmian w wyszukiwarce. Nie zmieni się wygląd strony, natomiast internauci otrzymają bardziej dopasowaną usługę. Współpraca między Yahoo! i Microsoftem dotyczyć będzie nie tylko tradycyjnej wersji wyszukiwarki, ale również tej dla telefonów komórkowych. Yahoo! Mobile będzie zintegrowany z Bingiem w październiku tego roku.

Podpisana w czerwcu 2009 roku umowa między obiema firmami umożliwia korzystanie z Binga w Yahoo! przez najbliższych 10 lat. Według analiz ComScore, pozwoli to Microsoftowi na zdobycie prawie 30% rynku wyszukiwarek w USA. Yahoo! z kolei liczy, że w ten sposób uda mu się lepiej konkurować w kwestii reklam online z firmą Google, która jest na tym polu obecnie niekwestionowanym liderem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)