Yahoo! uruchamia własną wersję Google Instant

Yahoo! uruchamia własną wersję Google Instant

24.03.2011 11:58

Yahoo! wprowadził do swojej wyszukiwarki funkcję zbliżoną do Google Instant. Pozwala ona na wyświetlanie wyników w trakcie wpisywania zapytania.

Nowa funkcja w wyszukiwarce została ogłoszona na konferencji prasowej w San Francisco. Można też już testować ją na stronach wyszukiwarki. Umieszczono także krótki klip wideo prezentujący możliwości funkcji. Search Direct, bo tak nazywa się szybkie wyszukiwanie w Yahoo!, umożliwia wyświetlanie odpowiedzi na zapytania w trakcie ich wpisywania. W odróżnieniu od Google Instant, wyniki nie pokazują się na stronie, tylko w rozbudowanym okienku podpowiedzi. Zostało ono podzielone na dwie części. W lewej mamy podpowiedzi dla wyników wyszukiwań, w prawej zaś - propozycje stron.

Nowa funkcja oprócz podpowiedzi stron, oferuje również inne rozwiązania. Została ona połączona z innymi usługami oferowanymi przez Yahoo! Na przykład po wpisaniu hasła „weather” (pogoda), otrzymamy w wynikach prognozę pogody dla naszego miasta na najbliższe dni. Z kolei podając zapytanie „Facebook”, oprócz linka do serwisu możemy też bezpośrednio przejść do stron z pomocą, informacji na temat strony czy poszukać znajomych.

Search Direct wyraźnie nawiązuje do uruchomionego w zeszłym roku Google Instant. Nad swoją wersją funkcji umożliwiającej wyszukiwanie w trakcie wpisywania pracuje także Microsoft. Jej premiera miałaby wiązać się z wprowadzeniem wersji HTML5 wyszukiwarki firmy z Redmond.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)