Yahoo! wini Microsoft za problemy z Windows Phone 7

Yahoo! wini Microsoft za problemy z Windows Phone 7

02.02.2011 15:24

Zdaniem Yahoo! niechciane transfery danych w smartfonach z Windows Phone 7 spowodowane są błędną implementacją protokołu IMAP.

Jak informowaliśmy pod koniec stycznia, powodem dużych transferów danych, które wysyłane były wbrew woli użytkowników ze smartfonów z Windows Phone 7, był Yahoo! Mail. Aplikacja próbowała zsynchronizować się z kontem pocztowym, przesyłając dane przez sieć GSM. Niechciane transfery mogły osiągać rozmiary nawet do 50 MB w ciągu dnia. Yahoo! przyznał się wczoraj na łamach CNetu, że to jego aplikacja odpowiedzialna jest za błąd w Windows Phone 7. Dzisiaj jednak doszło do nieoczekiwanego zwrotu. Firma obwiniła Microsoft o problem z transferem danych.

Rzecznik prasowy Yahoo! w rozmowie dla serwisu The Register stwierdził, że powodem niechcianych transferów była wadliwa implementacja IMAP dla Yahoo! Mail wprowadzona przez Microsoft. Problem nie pojawił się w innych urządzeniach mobilnych (iPhone, Android, Nokia, BlackBerry) korzystających z aplikacji, wyjaśniał rzecznik. Jednocześnie poinformowano, że Yahoo! wspomoże Microsoft w pracach nad rozwiązaniem problemu. Firma z Remond powinna jednak, według Yahoo!, zmienić sposób integracji z pocztą e-mail.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)