Yahoo! wprowadza zmiany w serwisie Flickr

Yahoo! wprowadza zmiany w serwisie Flickr

24.06.2010 13:50, aktualizacja: 24.06.2010 15:42

Programiści firmy Yahoo! rozpoczęli odświeżanie popularnego serwisu Flickr umożliwiającego przechowywanie i udostępnianie zdjęć online. Poprawiony zostanie wygląd strony, pojawią się również nowe funkcje.

Flickr obecnie należący do firmy Yahoo! to znany serwis umożliwiający dzielenie się, a także przechowywanie zdjęć w Internecie. Codziennie na jego stronach zamieszczane są tysiące fotografii z całego świata. Rozpoczęto właśnie proces odświeżania wyglądu serwisu, tak aby uprościć korzystanie z witryny. Pojawi się więcej miejsca na stronach ze zdjęciami, o 30% zwiększony zostanie również format wyświetlanych materiałów (do szerokości 640 pikseli). Można będzie dodawać mapy z zaznaczonym miejscem, gdzie została wykonana fotografia. Przebudowane zostaną pokazy miniaturek zdjęć, które widoczne są poniżej strony z wybraną fotografią. Kolejne funkcje to możliwość włączenia ciemnego tła dla strony. Dzięki temu zdjęcia będą bardziej wyeksponowane i łatwiej będzie można się na nich skupić podczas przeglądania witryny.

Opisane zmiany będą wprowadzane stopniowo w ciągu najbliższych tygodni. Jak poinformował Josh Nguyen na oficjalnym blogu Flickra, pierwsi skorzystają z nich zarejestrowani użytkownicy serwisu. Później zmiany będą widoczne dla wszystkich internautów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)