Yahoo! zwalnia pracowników - ponad 600 osób

Yahoo! zwalnia pracowników - ponad 600 osób

14.12.2010 13:53

Zdaniem dziennika New York Times, firma Yahoo! planuje zwolnienie około 5% swoich pracowników. Powodem mają być naciski inwestorów.

Zwolnienie 650 pracowników spośród około 14 tys. miałoby rozpocząć się w najbliższym czasie. Według nowojorskiej gazety, Yahoo! tnie koszty w związku ze słabym wzrostem przychodów z reklam w Internecie. Reformy przeprowadzane są przez Carol A. Bartz, szefową firmy, który stara się w ten sposób poprawić innowacyjność i zlikwidować biurokrację w spółce. Yahoo! w ostatnim czasie coraz gorzej radzi sobie na rynku internetowym. Wprawdzie firma jest cały czas najpopularniejszym dostawcą poczty e-mail w USA, to jednak coraz więcej użytkowników zyskują sobie Hotmail i Gmail.

Jeszcze miesiąc temu przewidywano, że Yahoo! może zwolnić nawet 20% swoich pracowników. Zwolnienia mogą być spowodowane naciskami na Bartz ze strony inwestorów, którzy chcieliby jak najszybciej wyprowadzić spółkę na prostą. Możliwe też, że szykują się zmiany w polityce firmy, która niedawno rozpoczęła zacieśnianie współpracy z Microsoftem. W sierpniu informowaliśmy, że wyszukiwarka Yahoo! w USA i Kanadzie działa w oparciu o silnik Bing.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)