YouTube będzie płacić polskim twórcom materiałów wideo

YouTube będzie płacić polskim twórcom materiałów wideo

31.01.2011 13:23

Jak dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna, YouTube stworzył program partnerski dla polskich użytkowników serwisu. Twórcy najlepszych materiałów otrzymają pieniądze za swoją działalność.

Google miałby dzielić się zyskiem z reklam z najlepszymi twórcami materiałów zamieszczanych w serwisie YouTube. Pieniądze otrzymywaliby nie tylko najpopularniejsi autorzy, ale również ci, którzy zamieszczają ciekawe czy wysokiej jakości nagrania. Szczegółowych zasad współpracy nie określono, wiadomo natomiast, że twórcy otrzymają ponad połowę zysków z reklam. Będą mogli również wpływać na to, jakie materiały promocyjne ukażą się obok ich klipów wideo. Pieniądze na YouTube zarabiają już mieszkańcy kilkunastu innych krajów, w tym Anglii czy Stanów Zjednoczonych.

Jak dotąd najwięcej na materiałach zamieszczonych w YouTube zarobił komik Shane Dawson - 315 tys. dolarów w 2010 roku. Jego klipy wideo były oglądane przez internautów ponad 400 mln razy. Google zaoferuje umowę zapewne kilkuset polskim twórcom materiałów zamieszczanych w YouTube. Wcześniej firma podpisała umowę ze stowarzyszeniem ZAiKS w sprawie wynagradzania polskich artystów za treści udostępniane w YouTube. Google w ten sposób dąży do ograniczenia materiałów nielegalnie zamieszczanych na stronach serwisu, a także liczy na przyciągnięcie autorów, którzy zwiększą popularność YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)