YouTube chce być jak iTunes - testuje playlisty

YouTube chce być jak iTunes - testuje playlisty

21.01.2010 14:41

YouTube udostępnił właśnie możliwość tworzenia playlist piosenek. Osoby zalogowane na stronie mogą zapisywać, odtwarzać i dzielić się z innymi utworami ulubionych wykonawców. Usługa dostępna jest na razie w wersji testowej. YouTube pracuje również nad wdrożeniem obsługi HTML5.

YouTube Music Discovery Project dostępny jest na stronach serwisu w ramach TestTube (laboratoria YouTube). Zalogowany użytkownik może tworzyć własne playlisty, dodając do nich utwory albo jedynie wybierając jednego wykonawcę i komendę „Miksuj”. Program wyszuka podobnych twórców biorąc pod uwagę gatunek muzyczny, podobnych artystów, tagi itp. Playlisty można zapisywać i rozsyłać e-mailem wśród znajomych. W równie prosty sposób możliwe jest kasowanie utworów czy wykonawców, którzy nie przypadną nam do gustu.

Usługa jest rozwijana równolegle z innym projektem TestTube - obsługą HTML5. Osoby korzystające z przeglądarek internetowych Chrome, Safari czy Internet Explorer (wymagany plugin Chrome Frame) mogą już oglądać pierwsze efekty prac. W TestTube można wybrać opcję oglądania niektórych filmów wideo bez Flasha. Niestety, obsługa HTML5 jest na razie w powijakach, zaś programiści ostrzegają przed błędami, które nie zostały jeszcze wyeliminowane.

Testowany YouTube Music Discovery Project nie jest pierwszym tego typu rozwiązaniem. Od jakiegoś czasu w Internecie można skorzystać z darmowych usług, które pozwalają na gromadzenie i tworzenie playlist na podstawie filmów wideo dostępnych w popularnym serwisie. Przykładem może być choćby Songza, „internetowa szafa grająca”, jak reklamuje ją producent. Wkrótce YouTube ma udostępnić swoją usługę wszystkim użytkownikom.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)