YouTube chce być jak iTunes - testuje playlisty

YouTube chce być jak iTunes - testuje playlisty
21.01.2010 14:41

YouTube udostępnił właśnie możliwość tworzenia playlist piosenek. Osoby zalogowane na stronie mogą zapisywać, odtwarzać i dzielić się z innymi utworami ulubionych wykonawców. Usługa dostępna jest na razie w wersji testowej. YouTube pracuje również nad wdrożeniem obsługi HTML5.

YouTube Music Discovery Project dostępny jest na stronach serwisu w ramach TestTube (laboratoria YouTube). Zalogowany użytkownik może tworzyć własne playlisty, dodając do nich utwory albo jedynie wybierając jednego wykonawcę i komendę „Miksuj”. Program wyszuka podobnych twórców biorąc pod uwagę gatunek muzyczny, podobnych artystów, tagi itp. Playlisty można zapisywać i rozsyłać e-mailem wśród znajomych. W równie prosty sposób możliwe jest kasowanie utworów czy wykonawców, którzy nie przypadną nam do gustu.

Usługa jest rozwijana równolegle z innym projektem TestTube - obsługą HTML5. Osoby korzystające z przeglądarek internetowych Chrome, Safari czy Internet Explorer (wymagany plugin Chrome Frame) mogą już oglądać pierwsze efekty prac. W TestTube można wybrać opcję oglądania niektórych filmów wideo bez Flasha. Niestety, obsługa HTML5 jest na razie w powijakach, zaś programiści ostrzegają przed błędami, które nie zostały jeszcze wyeliminowane.

Testowany YouTube Music Discovery Project nie jest pierwszym tego typu rozwiązaniem. Od jakiegoś czasu w Internecie można skorzystać z darmowych usług, które pozwalają na gromadzenie i tworzenie playlist na podstawie filmów wideo dostępnych w popularnym serwisie. Przykładem może być choćby Songza, „internetowa szafa grająca”, jak reklamuje ją producent. Wkrótce YouTube ma udostępnić swoją usługę wszystkim użytkownikom.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)