YouTube Go dostępny: bez zbędnych dodatków, ale z funkcją pobierania filmów

YouTube Go dostępny: bez zbędnych dodatków, ale z funkcją pobierania filmów

YouTube Go dostępny: bez zbędnych dodatków, ale z funkcją pobierania filmów
09.02.2017 16:49, aktualizacja: 10.02.2017 11:32

Nic dziwnego, że wraz z rozrastaniem się do niebotycznych rozmiarów najpopularniejszych aplikacji, producenci coraz chętniej wydają ich okrojone wersje kierowane na rynki rozwijające się. Niemniej poza nimi użytkownicy także często przedkładają szybkość i oszczędność danych nad funkcjonalność. Tak może być również z udostępnionym właśnie YouTube Go.

Pierwsze informacje o tym, że Google planuje udostępnić alternatywną aplikację YouTube pojawiły się jeszcze we wrześniu.YouTube Go, znajdujący się aktualnie w fazie testów beta, to okrojona wersja aplikacji YouTube'a, która skupia się nie tyle na optymalizacji i szybkości działania, wszak oryginałowi trudno mieć w tej kwestii wiele do zarzucenia, co na oszczędności danych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

YouTube Go jest pozbawione jakichkolwiek (internetowych) funkcji społecznościowych, logowanie odbywa się jedynie za pośrednictwem numeru telefonu, zaś interfejs ogranicza się do wyszukiwarki i listy filmów. Niemożliwe jest uzyskanie dostępu do zapisanych list odtwarzania, a jedynie znalezienie i obejrzenie filmu lub pobranie go na pamięć urządzenia w niskiej lub standardowej jakości. Konieczna jest jednak wcześniejsze wyrażenie zgody przez autora filmu.

Zaznaczyliśmy wcześniej, że YouTube Go nie oferuje nic w kwestii społecznościowego charakteru YouTube'a, posiada jednak niewirtualne funkcje społecznościowe – umożliwia wygodne dzielenie się pobranymi filmami za pośrednictwem Bluetooth, a zatem znów bez zużywania cennych megabajtów transmisji danych. Aplikacja docelowo dostępna ma być globalnie, plik instalacyjny wersji beta można pobrać już teraz z naszej bazy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)