YouTube Heroes – moderatorem zostanie każdy chętny (po kasę)

YouTube Heroes – moderatorem zostanie każdy chętny (po kasę)21.09.2016 14:44
YouTube Heroes – moderatorem zostanie każdy chętny (po kasę)

Jakiś czas temu informowaliśmy, że wkrótce ważne zmiany trafią do serwisu YouTube. Zapewne w efekcie kolejnych niepowodzeń Google w tworzeniu własnego serwisu społecznościowego, to właśnie YouTube stanie się polem kolejnych eksperymentów. Dziś wiadomo już na ten temat nieco więcej.

I trudno opublikowane informacje za uznać za szczególnie dobre wieści. Google chce bowiem wdrożyć na YouTube elementy programu Lokalni Przewodnicy, który swoją drogą i tak doczekał się własnego serwisu. Google planuje uruchomić analogiczny program o nazwie YouTube Heroes, w ramach którego użytkownicy będą nagradzani za... moderację.

Już wkrótce moderatorem na YouTube będzie mógł zostać każdy chętny, zaś za swoje działania moderacyjne będzie zdobywał punkty. Te zaś będą skutkowały przywilejami. Już na trzecim poziomie bohaterowie będą mieli uprawnienia do flagowania filmów, a ich zgłoszenia będą traktowane priorytetowe przez dotychczasową załogę moderacyjną. Podobnych możliwości od lat domagają się sami autorzy filmów, jednak to właśnie bohaterowie otrzymają w tym zakresie szersze kompetencje.

A trzeba pamiętać, że dla wielu YouTube to przede wszystkim całkiem spore pieniądzie i status celebryty. Poświadczyła o tym historia Warner Bros., którzy za dobre recenzje swoich gier mieli youtuberom płacić nawet dziesiątki tysięcy dolarów. Nie wygląda na to, aby YouTube miał zamiar jakkolwiek weryfikować chętnych do zostania bohaterem. A nietrudno zgadnąć ilu wśród nich znajdzie się chętnych do zarobku.

W takim kontekście chyba nie sposób oczekiwać, że użytkowników, którzy będą polegać na silnym kręgosłupie moralnym i niechęci do korupcji, pozostanie wielu. Uczestnicy programu YouTube Heroes zapewne szybko staną się kolejnym węzłem w obiegu kapitału na YouTube, i raczej trudno oczekiwać, aby szczególnie zauważalnie miało to wpłynąć na poziom i skutecznośc moderacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)