YouTube kończy 6 lat, chwali się statystykami

YouTube kończy 6 lat, chwali się statystykami

25.05.2011 17:42

W tym miesiącu serwis YouTube obchodzi 6 rocznicę i z tej okazji postanowił podzielić się statystykami dotyczącymi swoich użytkowników. Jest się czym chwalić.

Aż trudno uwierzyć, że najpopularniejszy obecnie serwis wideo w Internecie liczy sobie ledwie 6 lat. Przez ten czas YouTube zyskał sobie całą rzeszę użytkowników. Codziennie oglądają oni klipy wideo ponad 3 mld razy. Liczba ta wzrosła o 50% w porównaniu z ostatnim rokiem. W ciągu minuty internauci dodają materiały wideo o łącznym czasie 48 godzin. Jeszcze w 2007 roku było to zaledwie 8 godzin. Tylko w kwietniu YouTube zanotował 142,7 mln unikalnych odwiedzin z obszaru Stanów Zjednoczonych. Stawia go to na 1 miejscu pod względem serwisów wideo w Sieci. Daleko w tyle znajduje się konkurencja - Yahoo! (53,2 mln) i Facebook (46,7 mln).

Google, od 2006 roku właściciel serwisu, niedawno znacznie rozszerzył ofertę YouTube, wprowadzając możliwość wypożyczania filmów. Obecnie użytkownicy z USA mogą obejrzeć za drobną opłatą ponad 3 tys. znanych tytułów. Cały czas trwa również rozwój formatu WebM, który w przyszłości ma stać się standardem dla materiałów wideo wyświetlanych w Sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)