YouTube kupuje Green Parrot Pictures aby poprawić jakość filmów

YouTube kupuje Green Parrot Pictures aby poprawić jakość filmów

16.03.2011 12:44

Po przejęciu Next New Networks w zeszłym tygodniu, YouTube wchłonął Green Parrot Pictures.

Technologia, którą kupił YouTube wraz z firmą Green Parrot Pictures, pozwoli na znaczną poprawę jakości materiałów prezentowanych na stronach YouTube. Wiele najczęściej oglądanych w serwisie filmów jest bardzo słabej jakości. Często są to materiały nagrane starymi telefonami komórkowymi lub tanimi aparatami cyfrowymi. Dobrym przykładem są filmy przedstawiające niedawne wydarzenia z Libii, które były oglądane przez miliony internautów i niosą ogromny ładunek emocjonalny, ale są zamazane, niestabilne i pourywane. Jak można przeczytać na blogu YouTube, jakość takich właśnie materiałów ma poprawić zdobyta technologia.

Przetwarzanie filmów opracowane przez Green Parrot Pictures obejmuje wyostrzanie obrazu, usuwanie szumów i renderowanie stabilniejszego filmu. Poza widocznymi korzyściami, bardziej stabilne filmy charakteryzuje mniejszy rozmiar, a co za tym idzie, mniejsze zapotrzebowanie na przepustowość łącza. Cały proces będzie się odbywał w czasie wysyłania filmu na portal i nie będzie wymagał żadnych działań ze strony użytkownika. Technologia stworzona w Irlandii dobrze się sprawdziła w przemyśle filmowym przy takich produkcjach, jak Władca Pierścieni czy X-men.

Przejęcie Green Parrot Pictures i Next New Networks to drobne kroki na drodze YouTube do strategicznego celu, jakim jest stworzenie internetowej konkurencji dla telewizji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)