YouTube Leanback - pierwszy krok ku Google TV?

08.07.2010 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube oprócz nowej wersji mobilnej serwisu przygotował także kolejną nowość. To kanał Leanback, który ma być tak łatwy jak oglądanie telewizji.

YouTube Leanback to nowa usługa uruchomiona w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Klipy wideo wyświetlane są w rozmiarze zajmującym całe okno przeglądarki internetowej. Użytkownik może przełączać kolejne filmiki wyłącznie za pomocą skrótów klawiszowych (strzałki i enter). Aby skorzystać z Leanback trzeba założyć konto na YouTube. Filmiki, które będziemy subskrybować automatycznie wyświetlą się na liście odtwarzania. Można również oglądać materiały dodane przez znajomych z Facebooka. Usługa po zakończeniu oglądania klipu automatycznie odtwarza następny. Wprowadzono również kanały tematyczne takie jak komedia, gry, muzyka, wiadomości itp.

Nowa usługa skierowana jest wyraźnie w stronę telewizji. Świadczy o tym chociażby model sterowania Leanback czy sposób odtwarzania materiałów. YouTube Leanback po raz pierwszy został zaprezentowany podczas konferencji Google I/O. W przyszłości ma być zintegrowany z Google TV i umożliwiać oglądanie klipów z YouTube w telewizorach. Klip prezentujący możliwości Leanback można obejrzeć na stronach serwisu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)