YouTube Music. Rozpoczęcie procesu aktualizacji dodającej widget w stylu Google Music

YouTube Music. Rozpoczęcie procesu aktualizacji dodającej widget w stylu Google Music

YouTube Music z rozpoczęciem aktualizacji dodającej widget jak Google Music
YouTube Music z rozpoczęciem aktualizacji dodającej widget jak Google Music
27.10.2019 11:28, aktualizacja: 30.10.2019 14:26

Google wypuściło aktualizację aplikacji YouTube Music. Dzięki niej można włączyć ekranowy widget, którym sprawdzimy co obecnie jest odtwarzane i zmienimy aktualny utwór, wejdziemy do pełnoekranowego programu.

Widget w YouTube Music, ale jeszcze nie dla wszystkich

A przynajmniej tak informuje chociażby 9to5google. Bo nie u każdego aktualizacja jest dostępna. W naszym przypadku sprawdzenie programu w sklepie na telefonie z Androidem 9 nie zaowocowało dostępnością YouTube Music 3.39, a jedynie 3.37. Prawdopodobnie w Polsce nie można jeszcze pobierać 3.39, raczej to nie kwestia konkretnej sztuki smartfonu. Szkoda, że to kolejne rozdrobnienie we wprowadzaniu nowych wersji oprogramowania od samego Google.

W sklepie aplikacji wciąż wersja 3.37, przynajmniej w naszym przypadku
W sklepie aplikacji wciąż wersja 3.37, przynajmniej w naszym przypadku

YouTube Music z elementem pulpitu podobnym do Google Play Music

Tak czy inaczej, co nas czeka, jak już będziemy mogli zainstalować YouTube Music 3.39? Program wzbogacił się o widget bardzo podobny do Google Play Music. Domyślnie jego wielkość to 5x1, choć da radę zmniejszyć go do 4x1, a nawet teoretycznie rozszerzyć w pionie. Jednak jak można wyczytać w sieci, to tylko sztuczne powiększenie, bo widget realnie nie zmienia wysokości, tylko zajmuje więcej miejsca. Kwestia do poprawy w przyszłej aktualizacji.

Poza brakiem możliwości realnego zwiększenia wysokości widgetu YouTube Music, można dostrzec jedną właściwość odmienną od tego z Google Play Music. Kolor widgetu jest dynamicznie dostosowywany do kolorystyki aplikacji pod dany utwór (a brak kolejki odtwarzania, to szara barwa). Opcja jest dostępna w Google Play Music, ale kolor nie wpływa na jego widget.

YouTube Music jeszcze w wersji 3.37
YouTube Music jeszcze w wersji 3.37

Google prowadzi równorzędnie dwie aplikacje streamingu muzyki

Dla przypomnienia – obie usługi (Google Play Music i YouTube Music) są związane z płatnym streamowaniem biblioteki muzycznej Google. Abonament wynosi 20 złotych na miesiąc. Jeśli wybierzemy Google Play Music, to gratis dostajemy dostęp do obsługi biblioteki multimediów też przez YouTube Music.

Możliwe, że w przyszłości Google zrezygnuje ze wsparcia dla Google Play Music, ale na razie użytkownicy Muzyki Google, którzy nie chcą się przesiąść na YouTube Music nie mają powodów do zaniepokojenia. Główny ruch to obecnie ustawienie aplikacji YouTube Music jako domyślnie instalowanej w Androidzie 10 zamiast Google Play Music.

Aplikację możesz pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)