YouTube na żywo także dla zwykłych użytkowników

YouTube na żywo także dla zwykłych użytkowników

04.06.2010 13:08

Być może niedługo serwis YouTube udostępni nową funkcję dla użytkowników. Będą mogli oni przesyłać materiały wideo na żywo.

Dotychczas funkcja taka była dostępna jedynie dla ważnych wydarzeń takich jak wystąpienia polityków, transmisje z konferencji (np. Google I/O 2010) czy koncertów. Możliwe, że niedługo w YouTube także zwykli internauci będą mogli skorzystać z przesyłania materiałów na żywo. Na stronie wsparcia technicznego serwisu można obejrzeć zrzuty ekranu pokazujące nowy interfejs strony, nad którym trwają prace. Dodajmy, interfejs dla osób zamieszczających materiały wideo w YouTube i posiadających własne kanały. Jest to rozszerzenie wprowadzonej niedawno w serwisie usługi Google Moderator. Umożliwia ona ocenianie komentarzy dodanych na stronie wybranego kanału wideo. Jedna z zakładek widocznych na zrzutach ekranu to Live Streams.

Wideo na żywo oferują już inne serwisy takie jak Justin.tv, Livestream czy Ustream. Jeśli YouTube chce konkurować z dostępnymi już rozwiązaniami, musi zaskoczyć użytkowników. Nie wiadomo jak serwis chce poradzić sobie z prawami autorskimi. Obecnie materiały wideo, które zawierają nielegalne nagrania, mogą być w łatwy sposób usuwane bądź ograniczane przez administratorów YouTube. Po wprowadzeniu możliwości transmisji na żywo będzie to o wiele bardziej ograniczone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)