YouTube odnotował wzrost zarobków. Aż 4 miliardy przychodu w Q1 2020 roku

YouTube odnotował wzrost zarobków. Aż 4 miliardy przychodu w Q1 2020 roku

/Fot. Getty Images
/Fot. Getty Images
Arkadiusz Stando
29.04.2020 14:54

Google odnotował świetne wyniki w pierwszym kwartale 2020 roku. Wzrost przychodów z reklam emitowanych w serwisie YouTube wyniósł o 33 proc. więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Firma zarobiła na nich 4,028 miliarda dolarów.

W serwisie TweakTown opublikowano raport wyników sprzedaży reklam w serwisie YouTube. Znaczny wzrost zarobków pokazuje, jak wielki wpływ na życie ludzkości ma obecnie trwająca pandemia COVID-19. Przejście z aktywnego trybu życia, na pasywny, owocuje w zarobkach dla wielu korporacji.

Obraz

Niedawno pisaliśmy o tym, jak na Allegro wzrosła sprzedaż produktów z kilku kategorii, w tym elektroniki. Część z biznesów e-commerce odnosi świetne wyniki. Ale jak widać, na izolacji zarabiają również serwisy takie jak YouTube. W dniach 1 stycznia - 31 marca, Google zarobił 4,028 miliarda dolarów.

Oczywiście nie tylko izolacja miała wpływ na wzrost zarobków, ale odegrała kluczową rolę. Z roku na rok zwiększa się liczba potencjalnych odbiorców (nowe pokolenie), twórców wideo a także Google stosuje także nowe rodzaje reklam w serwisie YouTube.

Google zarabia podczas pandemii, a to dopiero początek

Google zebrał 33,7 miliardów dolarów przychodu. Z tego, po odjęciu wszystkich kosztów, zostało około 6,8 miliardów dolarów zarobku. Całkowity dochód spółki wyniósł 41,1 mld dolarów, co jest wartością o 13 proc. większą w porównaniu do ubiegłego roku.

A to może być dopiero początek zysków. Największy wzrost zanotowano w marcu, czyli ostatnim miesiącu pierwszego kwartału. To właśnie wtedy na świecie rozprzestrzeniły się kolejne ogniska choroby COVID-19 w USA i Europie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)