YouTube oferuje tysiące dolarów podcasterom na kręcenie wersji wideo

YouTube oferuje tysiące dolarów podcasterom na kręcenie wersji wideo

Serwis Youtube chce zachęcić twórców do kręcenia wideo
Serwis Youtube chce zachęcić twórców do kręcenia wideo
Źródło zdjęć: © Getty Images | NoSystem images
Karolina Kowasz
06.03.2022 15:32

Platforma YouTube kontaktuje się z popularnymi podcasterami oferując im wsparcie finansowe. W zamian serwis oczekuje, że będą nagrywać wersje wideo swoich programów. Influencerzy, którzy przystaną na te warunki, mogą liczyć nawet na kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Jak ujawnia Bloomberg, który przeprowadził śledztwo dotyczące dotacji od Youtube, platforma oferuje wsparcie w wysokości 50 tys. dolarów na indywidualne programy oraz od 200 do 300 tys. dolarów w przypadku całej siatki programów, które tworzy konkretny twórca. Firma ma nadzieję, że pieniądze pomogą twórcom w tworzeniu sfilmowanych wersji ich odcinków lub nagrywaniu innego rodzaju treści wideo.

Brak wyjaśnień

Samo Youtube, poproszone przez Bloomberga o komentarz do tych informacji, nie zdecydowało się na odpowiedź. Nie istnieją więc żadne pewne dane, z jakimi warunkami wiążą się te dotacje pod względem wymaganej częstotliwości publikowanych treści czy też ich wyłączności na platformie. Brakuje także wyjaśnień ze strony samych twórców, którzy zdecydowali się na współpracę z YouTube.

Biorąc pod uwagę, że firmie z pewnością zależy na przyciągnięciu jak najbardziej rozpoznawalnych nazwisk, prawdopodobnie na najlepsze oferty mogą liczyć największe nazwiska w branży podcastów. Ze względu na brak oficjalnych danych, ciężko jest powiedzieć, czy YouTube'owi udało się już pozyskać w ten sposób nowych twórców lub zachęcić starych do nagrywania podcastów w formacie wideo.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)